В Україні відсьогодні діють нові правила продажу валюти

В Україні із 29 серпня змінили правила продажу валюти. НБУ дозволив банку продавати безготівкову валюту. Також збільшили щомісячний ліміт продажу валюти для розміщення на депозиті.

6121_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

Про це йдеться у повідомленні Нацбанку. “НБУ пом’якшує валютні обмеження щодо продажу безготівкової іноземної валюти громадянам, продовжуючи реалізацію Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування”, – йдеться у публікації.

Так, з 29 серпня 2023 року НБУ:

вперше з початку повномасштабної війни дозволить банкам продавати безготівкову іноземну валюту без підтвердження підстав чи зобов’язань щодо такої операції. Відповідні операції проводитимуться за курсом, встановленим банком, у межах щомісячного ліміту у розмірі 50 тис. грн в еквіваленті в одному банку;
збільшить зі 100 тис. грн. до 200 тис. грн. в еквіваленті щомісячний ліміт на купівлю безготівкової іноземної валюти з подальшим розміщенням на депозит від трьох місяців.
“Такі зміни сприятимуть переорієнтації частини попиту населення з готівкової іноземної валюти на безготівкову, адже операції з продажу безготівкової валюти банками є зручнішими та безпечнішими. Це зі свого боку дозволить зменшити різницю між готівковим та офіційним курсом”, – йдеться у публікації.

При необхідності Національний банк готовий застосувати додаткові заходи щодо мінімізації множини обмінних курсів.

Що буде з офіційним курсом

У НБУ розповіли OBOZREVATEL, що, ймовірно, не змінюватимуть офіційний курс долара в 36,6 грн до кінця 2023 року . Що вселяє оптимізм щодо ситуації на ринку, адже раніше там прогнозували, що до закінчення 2023-го офіційний курс доведеться підвищувати до 38,2 грн.

Відстрочать і обмежать ослаблення курсу гривні кілька факторів. Зокрема:

заходи щодо підвищення привабливості нацвалюти;
суттєва міжнародна фінансова підтримка.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *