В Україні переписали правила обміну доларів

В Україні Національний банк зобов’язав банки та обмінники, які приймають пошкоджені купюри долара на обмін (інкасо) зазначати терміни операцій. До цього банк чи обмінник міг проводити таку операцію місяцями та не попереджати про строки.

8274_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про це йдеться у постанові НБУ №122, яка опублікована на сайті регулятора. У результаті банки та обмінники зобов’язані:

повідомити про вартість інкасо;
вказати терміни обміну валюти.
Зазначимо, інкасо відбувається з комісією близько 10-30% від номіналу. Тобто якщо ви хочете обміняти стару купюру в 100 доларів, яка має пошкодження і яку відмовляються приймати в касах та обмінниках, то назад ви зможете отримати лише близько 70-90 доларів.

Обмінник чи банк має угоди з іноземною фінансовою установою. Валюту з пошкодженнями відправляють з України до іншої країни, там іноземний уповноважений банк-кореспондент здійснює обмін.

Таку послугу надають далеко не всі українські фінустанови. Більшості банків вигідніше просто відмовитися від прийому “поганої” банкноти. З 65 банків обміняти стару, пошкоджену банкноту можна лише у семи (це Райффайзен, ПУМБ, МТБ, Укрексімбанк, Перший інвестиційний та Кредобанк). Розмір комісії у цих фінустанов коливається від 10% до 50%. При цьому комісія у 50% фактично робить послугу невигідною для клієнта.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *