В Україні хочуть змінити систему соцвиплат

В Україні хочуть змінити систему соціальних виплат, зробивши допомогу від держави тимчасовою. Скасовувати виплату коштів збираються тоді, коли людина зможе заробляти сама.

0063_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Про це заявила міністерка соцполітики Оксана Жолнович на конференції у Вільнюсі. “Ми працюємо над тим, щоб переглянути філософію соцвиплат. Аби кожна ця виплата мала чітку мету – вихід людини зі складної життєвої ситуації – та обов’язково була пов’язана з послугою, яка допоможе людині стати економічно незалежною”, – цитує міністерку УНН.

За словами Жолнович, відповідний законопроєкт уже підготовлено. Міністерка вважає, що держава взяла на себе “надмірну кількість соціальних зобов’язань із соціальних виплат”. І не завжди ці зобов’язання можуть бути “підтверджені фінансовим ресурсом”.

Це не єдині зміни у системі соціальних виплат, які готують для українців. Зокрема, в Кабінеті міністрів з’явився проєкт постанови, якою пропонується зменшити використання паперових документів та автоматизувати перегляд субсидій для полегшення процесу отримання соціальної допомоги.

Основна ідея проєкту полягає в тому, щоб заявники могли уникнути необхідності подавати документи, які вже є в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери (ЄІССС) або можуть бути отримані через міжвідомчий інформаційний обмін. В уряді вважають, що в результаті вдасться реалізувати такі переваги:

зменшення часу для обробки заявок: автоматизація процесів дозволить швидше розглядати заявки та надавати допомогу;
зменшення паперової роботи: менша кількість паперових документів знизить навантаження на працівників соціальних служб і підвищить ефективність їхньої роботи;
підвищення зручності заявників: люди зможуть отримувати необхідну допомогу без зайвих візитів до державних установ, що особливо важливо під час війни;
автоматичний перегляд субсидій: це значно полегшить життя сім’ям, які переживають втрату, дозволяючи їм зосередитись на важливих питаннях.
До речі, раніше Жолнович заявляла, що багато українців надто розраховують на допомогу держави, а тому їх потрібно вивести із “зони комфорту”, щоб вони могли щось змінити у своєму житті. Українці відреагували на її заяву жорсткою критикою, а дехто навіть вимагав відставки міністерки.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *