В Україні долар вийшов на нові цифри

В Україні курс долару досяг позначку 39,78 грн (за тиждень ціна зросла на 60 копійок). На вартість валюти вплину як внутрішні чинники (зростання попиту на валюту в окремих великих імпортерів для закупівлі палива, комплектуючих для енергосистем, із огляду на регулярні обстріли РФ енергогенерації України, тощо), так і зовнішні.

5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Як пише видання “Мінфін”, серед зовнішніх факторів – стрибки пари євро/долар на зовнішніх майданчиках, з огляду на загострення військової ситуації Ізраїль-Іран, і в силу опублікування великої кількості різноспрямованих економічних новин щодо Євросоюзу та Штатів.

У результаті, пара євро/долар знову увійшла в період певних нових валютних ралі з малопередбачуваним результатом, особливо в період атаки Ізраїлю на іранські військові об’єкти наприкінці тижня, що безпосередньо вплинуло і на поведінку курсу євро щодо гривні.

В умовах зростання котирувань безготівкової валюти активізувався у грі “на підвищення” й готівковий ринок. Вже до середини тижня і ще активніше до її кінця обмінники фінкомпаній та банки почали намагатися масово тестувати рівень продажу долара на рівні психологічного порогу 40 гривень за долар і вище. А в п’ятницю вони почали задирати котирування ще агресивніше.

Ажіотажу в обмінниках немає, але тиск на курс все ж таки відчувається. Чим і поспішають скористатися як банки, так і власники мереж обмінників фінкомпаній.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *