В Україні банки масово блокують рахунки: назвали нову причину

В Україні банки блокують рахунки після купівлі криптовалюту. Це може відбуватися у двох випадках.

2500_22.jpg (96.22 Kb)

Про це йдеться у матеріалі. Жоден український банк не блокує рахунок свого клієнта тільки за те, що він купує чи продає криптовалюту (якщо це відбувається нерегулярно і на невеликі суми). Ба більше, як розповідають представники банків, ці операції проходять як звичайні перекази, тому найчастіше банк навіть не знає про те, що за переказ відбувся.

Заблокувати переказ можуть у тому випадку, якщо банк вважатиме операцію нетиповою (наприклад, через велику суму)
Ці платежі та перекази проходять звичайну перевірку з використанням ризикоорієнтованого підходу. Наприклад, якщо автоматична система контролю визначить операцію як нетипову, ризиковану (це буде для клієнта незвично велика сума), переказ можуть заблокувати. Тоді у клієнта можуть попросити пройти верифікацію через “Дію”.

Ще одна можлива причина блокування рахунку після покупки криптовалюти – ви продали биткоин шахраям
Існують десятки чи навіть сотні способів заволодіти чужим рахунком або вмовити жертву переказати свої кошти. Шахраї часто використовують рахунки “мулів” (тобто купують в українців їхні банківські картки з доступом до додатка та використовують їх аби отримати від жертви кошти й одразу ж їх вивести).

Найкращий спосіб “вивести” вкрадене: купити криптовалюту. Якщо ви вирішили продати свій біткоїн без участі біржі, а безпосередньо продавцю, ви легко можете натрапити на шахрая. Йому потрібно якнайшвидше вивести кошти з картки, поки жертва не встигла поскаржитися в банк та поліцію. Злочинець готовий заплатити за ваш біткоїн навіть більше від ринкової ціни. Головне: позбутися вкрадених коштів і натомість отримати криптовалюту, яку неможливо відстежити.

Однак після такого продажу біткоїна ваш рахунок неодмінно заблокують. Жертва шахрайської схеми звернеться в банк і поліцію. Простежать операції і виявиться, що вкрадені кошти переказали саме на ваш рахунок.

У службі підтримки ПриватБанку OBOZ.UA пояснили: рахунок можуть розблокувати після перевірки. “Може бути блокування переказу, але це зупинка операції. Тоді до вас прийде повідомлення з проханням надати документи для розблокування транзакції”, – розповідає співробітниця служби підтримки. Якщо надати банку всю необхідну інформацію, переказ (або рахунок) розблокують.

Йдеться про таку інформацію:

нікнейм продавця на біржі (скриншот із сайту);
нікнейм покупця на біржі (скриншот із сайту);
угода-ордер із сайту (скриншот);
назва сайту (скриншот);
скриншоти-ордери з назвою біржі (скриншот із сайту);
скриншот, на якому видно справжнє ім’я покупця і відправника.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *