В яких банках сьогодні найвигідніше купувати валюту
Станом на ранок 7 липня українські банки встановили готівковий курс долара на середньому рівні 36,75 в купівлі, що на 5 коп. вище, ніж днем раніше. У продажі ж курс не змінився і становить 37,35 грн. Подібна ситуація і на чорному ринку: у купівлі валюта здорожчала – на 1 коп., до 37,13 грн, а у продажу залишилася на колишньому рівні в 37,23 грн.
Серед великих банків найвищий курс в купівлі виставили ПриватБанк і ПУМБ – 36,75 грн. За ними йдуть Райффайзен Банк та Укргазбанк – 36,7 грн.
Продають валюту найдорожче у Креді Агріколь Банку – по 37,6 грн. За ним слідують Райффайзен Банк та ПУМБ – 37,5 грн.
Також деякі великі банки встановлюють картковий курс, але зараз він працює тільки для операції купівлі іноземної валюти з подальшим внесенням на депозит. Просто так купити долари на картку неможливо – заборона діє ще з початку війни.
Офіційний курс долара, за даними Нацбанку, залишається фіксованим. Він складає 36,56 грн.
Яким буде курс наступного тижня
Як розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, до 16 липня курс долара перебуватиме у ціновому коридорі 37-38 грн. При цьому готівковий курс коливатиметься у нижній межі цього діапазону – 37 грн, – періодично наближаючись до офіційного курсу.
Ризики для гривні можуть проявитися пізніше. Зокрема, зазначив банкір, якщо з 18 липня не буде продовжено зернову угоду щодо експорту продовольства.
“НБУ зазначив, що блокування морських портів, а також завершення дії “зернового коридору” 18 липня тиснуть на валютний ринок. За зерновим коридором здійснюється до 50% всього експорту (це переважно продукція АПК). Звичайно, такий тиск навряд чи одразу позначиться на готівковому ринку, тому прогнозувати якісь вагомі зміни протягом наступного тижня передчасно. Слід також врахувати: щоб не залежати від “маніакальних забаганок” ворога, Україна активно готує альтернативні шляхи експорту, головним чином через Дунайський регіон”, – пояснив Лєсовий.