Відсьогодні частина ВПО залишилася без субсидії

З 1 липня 2024 року припинили нараховувати субсидії тим громадянам, які не оновили свої дані в Пенсійному фонді України (ПФУ), зокрема переселенцям та особам, що проживають на тимчасово окупованих територіях. Для поновлення субсидій необхідно було звернутися до відділення ПФУ, надіслати документи поштою або подати заявку через вебпортал ПФУ.

0063_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Про це повідомив заступник голови ГУ ПФУ в Запорізькій області Сергій Каменченко. Згідно з постановою №521 Кабінету міністрів України від 8 травня 2024 року, поновити свої дані в ПФУ повинні були такі категорії громадян:

переселенці;
особи, які проживали або проживають на тимчасово окупованих територіях, що контролюються РФ;
громадяни, які з лютого 2022 року не актуалізували свої дані як отримувачі субсидій.
Механізм оновлення даних

Для продовження нарахування субсидій громадянам необхідно звернутися до відділення ПФУ, надіслати документи поштою або подати відповідну заявку через вебпортал ПФУ. Сергій Каменченко наголосив, що громадяни, які не встигли оновити свої дані до 1 липня, були позбавлені субсидій. Водночас решта категорій громадян отримували субсидії автоматично.

Кабмін спростив механізм звернення по призначення субсидій. Якщо раніше необхідно було подавати декларацію та підтвердження документів про сплату комунальних платежів, то тепер було достатньо подати лише заяву, без додаткових декларацій.

Міністерство соціальної політики України зазначило, що звертатися до ПФУ до 1 липня 2024 року необхідно було громадянам, які відповідали всім критеріям. А саме:

отримували субсидії на початку повномасштабного вторгнення (у січні 2022 року);
продовжували отримувати субсидії з січня 2022 року і до липня 2024 року;
на початок повномасштабної війни проживали або продовжували проживати на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;
з початку повномасштабної війни жодного разу не зверталися до органів соціального захисту чи Пенсійного фонду із заявою та декларацією щодо актуалізації відомостей про себе чи членів сім’ї або домогосподарства, адресу перебування, наявні комунальні послуги тощо з метою перепризначення субсидії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *