Суд ЄС виключив зі списків санкцій Авена і Фрідмана

Суд Європейського Союзу в Люксембурзі розпорядився виключити з списків санкцій ЄС двох російських олігархів – співзасновників концерну “Альфа-Груп” Михайла Фрідмана і Петра Авена. Рішення ухвалено 10 квітня.

4535_1470475112_sankcii.jpg (59.73 Kb)

Про це йдеться у рішенні суду. Зазначається, що своє рішення суд аргументував тим, що:

“жодна з причин, викладених у початкових санкційних актах, не є достатньо обґрунтованою”;
відповідно, включення Авена і Фрідмана до списків санкцій не було виправданим.
“Що стосується продовження дії актів, суд вважає, що Рада ЄС не надала жодних додаткових доказів порівняно з тими, на які вона спиралася в первинних актах”, – йдеться в документі.

Суд не побачив зв’язку російських олігархів із Путіним

Водночас, наголошується, на думку суду хоча й є підстави вважати, що Фрідман та Авен близькі до оточення глави Кремля Володимира Путіна чи до нього самого, “вони не демонструють, що [олігархи] підтримували дії чи політику, які підривають чи загрожують територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України”

Крім того, вважає суд, ці підстави не доводять, що Фрідман та Авен надавали матеріальну чи фінансову підтримку російським особам, відповідальним за анексію Криму чи дестабілізацію України. А також, “що вони отримували вигоду від цих осіб”.

Фрідман та Авен – засновники та акціонери російського “Альфа-Банку”. Після початку повномасштабної війни в Україні вони покинули Росію, проте опинилися під санкціями ЄС і Великої Британії. У серпні 2023 року вони були також внесені до списку санкцій США.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *