Столичні комунальники вкрали біля 300 млн грн. з кишень киян

Оператором тепломереж до тарифів на транспортування теплової енергії включено практично у 10 разів більшу суму, ніж фактичні втрати під час передачі тепла трубопроводами.

3646_0_main_new_12247194.jpg (59.43 Kb)

Біля 300 млн грн. фактично вкрадені з кишень киян лише за один 2022 рік. Столичні комунальникик нагріли руки на завищенні втрат, що входять до тарифу на транспортування теплової енергії.

Такі висновки можна зробити із результатів експертиз Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, що фігурують в одній із судових справ, інформує “Закон і Бізнес”.

За оцінками експертів ринку, які проаналізували висновки КНДІСЕ №№11455/23-72 та 21363/23-72/21364/23-71, оператором тепломереж до тарифів на транспортування теплової енергії включено практично у 10 разів більшу суму, ніж фактичні втрати під час передачі тепла трубопроводами. Ці, підвищені у 2020 році майже в 4 рази, тарифи були затверджені розпорядженнями КМДА від 23.04.2020 №636 (в подальшому тарифи на транспортування зросли ще майже вдвічі).

Водночас міська влада вимагає від Уряду компенсації різниці в тарифах, наголошуючи, що борг перед столицею становить 6,8 млрд грн. Отже, або в КМДА не знають про те, як сформовані тарифи, зокрема, на транспортування теплової енергії, або покривають тих, хто сидить на “золотій” трубі теплопостачання.

З огляду на це виникає питання, чому в КМДА не звертають таку саме увагу на складові, які за 3 роки обумовили зростання тарифів “Київтеплоенерго” на транспортування теплоенергії більш ніж у 8 разів — з 90 грн./Гкал у 2019 році до 668 грн./Гкал у 2022 році.

Так само на це питання мають звернути увагу й правоохоронні органи — як з огляду захисту інтересів громадян, так і видатків власних відомств, які сплачують підвищену ціну “Київтеплоенерго” за постачання теплової енергії. Адже, можливо, йдеться вже не про сотні мільйонів, а мільярди гривень, переплачені за комунальні послуги з опалення.

Натомість у часи війни громадяни не очікують, що один ворог нападає ззовні, а всередині країни буде внутрішня битва за справедливість з іншим ворогом. Між іншим, за словами джерел в судових органах, столичні чиновники не гребують тиснути на суддів у спорах про стягнення боргів, апелюючи саме до того, що гроші вкрай потрібні на опалювальний сезон.

Як стало відомо “ЗіБ” з власних джерел, наразі вживаються заходи щодо порушення кримінального провадження з метою поверненням переплачених коштів і покарання посадових осіб “Київтеплоенерго” та чиновників з КМДА, які нагрівають руки на теплопостачанні.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *