Словаччина затвердила нову систему допомоги українцям

Влада Словаччини затвердила нову систему державних субсидій на житло для осіб зі статусом тимчасового захисту. Виплати призначено для словаків, які безплатно поселили в себе українських біженців похилого віку, з інвалідністю чи малолітніми дітьми або тих, хто отримує соціальну допомогу від держави.

6939_67744.jpg (.95 Kb)

Як повідомили в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців у Словаччині (УВКБ ООН), нову систему було затверджено 13 червня Національною радою Словацької Республіки. Вона набуде чинності з 1 липня 2024 року.

Згідно з оновленими правилами Міністерство внутрішніх справ Словаччини надає субсидії власникам квартир, будинків і центрів колективного проживання, які безплатно надають житло особам зі статусом odídenec útočisko та dočasnе útočisko. Субсидії виплачуватимуться:

протягом перших 120 днів після набуття особою статусу тимчасового захисту у Словаччині;
понад 120 днів, але тільки якщо біженець належить до вразливих осіб.

Розмір субсидії поки що залишається незмінним. Також у новій системі затвердили перелік вразливих осіб:

члени домогосподарства, які отримують допомогу через матеріальну нужду (“pomoc v hmotnej núdzi”) від управління праці, соціальних справ та сім’ї (“Úrad práce”);
особи з тяжкою формою інвалідності, які отримують допомогу з інвалідності (“dotace на podporu humanitárnej допомоги osobe se závažnим zdravotnі зносини”) від управління праці, соціальних справ та сім’ї;
особи віком 65 років або старші;
діти віком до 5 років та їхні батьки чи опікуни.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *