Скандальний Орбан не проголосував за допомогу Україні

Скандальний прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокував ухвалення бюджетного рішення Європейського Союзу, яке включало б середньострокову програму допомоги Україні. Документ передбачав виділення українській державі €50 мільярдів.

62_172431-1_large.jpg (32.62 Kb)

Своїм вчинком угорський політик поділився у соцмережах. Президент Європейської Ради Шарль Мішель у коментарі ЗМІ запевнив, що до цього питання повернуться з нового року.

Зауважимо, що переговори лідерів ЄС тривали до глибокої ночі 15 грудня. Після їхнього завершення президент Євроради сказав, що дискусії розгорталися не тільки довкола фінансування України. Присутнім пропонувалося ухвалити великий пакет, до якого також увійшли видатки на міграційні програми і фінансування Фонду солідарності ЄС та оборони.

Дипломат визнав, що тільки одна країна “не змогла погодитися на це рішення”, а решта 26 лідерів погодилися на “мегапакет”.

“Враховуючи Швецію, прем’єр якої за внутрішніми процедурами має обговорити це рішення з парламентом, але, як я розраховую, після цього приєднається до інших”, – пояснив Мішель.

У відповідь на запитання українських журналістів він підтвердив, що 27-м лідером, який не дав згоди, є прем’єр Угорщини Орбан. Цей одіозний політик раніше запевняв, що також блокуватиме початок переговорів про вступ України до ЄС, проте згодом дозволив ухвалити таке рішення. У голосуванні ж щодо фінансових питань цього не відбулося.

“Підсумок нічної зміни: вето на додаткові гроші Україні, вето на перегляд багаторічного бюджету. Ми повернемося до цього питання наступного року на саміті ЄС після відповідної підготовки”, – вночі 15 грудня написав Орбан у соцмережі X.

Утім, Шарль Мішель запевнив, що великий пакет ЄС не відхилено, а відкладено на розгляд і голосування, найімовірніше, вже в січні 2024 року. За його словами, європейські лідери домовилися провести позачерговий саміт, присвячений саме цьому питанню.

“Ми повернемося до нього на самому початку наступного року і спробуємо отримати одностайність, щоби зробити можливим втілення цього мегапакету”, – заявив президент Євроради.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *