Скільки можна заробити на радянських копійках
Розповсюдженою є думка, що всі старі монети – цінні, в т.ч. часів СРСР. Однак насправді це не так, і більшість таких копійок, які українці досі можуть знайти, приміром, у старих гаманцях – звичайні шматки металу.
Втім, розповів редактор сайту “Монети-Ягідки” Віталій Ткач, деякі екземпляри все ж таки можна дорого продати – наприклад, викарбувані зі срібла чи золота. Також, за його словами, цінуються рідкісні монети.
Зокрема, розповів експерт, колекціонери можуть дорого заплатити за монети, наприклад, 1947-1958 років випуску. Однак знайти “у вільному доступі” їх – чи цінні різновиди інших років – практично нереально.
Звичайні монети не варті нічого
А ось звичайні радянські монети, які українці все ще можуть знайти у старих коробках, у коморах чи на горищах, за словами експерта, нумізмати можуть купити за символічну 1 грн. І то лише якщо вони будуть у хорошому стані. В іншому випадку навряд чи можна буде сподіватися і на це.
“З високою ймовірністю це буде іржава монета. Це, а також те, що вона може бути ще й потемнілою, вартості не додає. Навпаки – знижує”, – зазначив Ткач.
Краще звернутися до фахівця
Втім, самостійно визначити чи коштує монета будь-яких грошей, навряд чи можливо. Річ у тім, що часто колекційною її робить малопомітна дрібна деталь, яку можуть помітити лише фахівці. Тому краще показати копійку фахівцям.
Знайти ж їх можна у тематичних групах та пабліках у соцмережах. Ткач зазначив: щоб фахівець максимально точно визначив ступінь цінності монети, слід надіслати йому чітке фото:
аверса;
реверса;
гурту – адже “якщо, наприклад, насічка буде велика чи дрібна, це вже різні різновиди”.
За сам огляд, за його словами грошей ніхто не візьме. Адже “на 99% монета нічого не вартує”.