Скільки потрібно платити банкам України за інкасо

Деякі українські банки проводять обмін значно зношених чи пошкоджених купюр іноземної валюти – зокрема доларів. Однак роблять це за процедурою інкасо – тобто за окрему плату. Наприклад, ПриватБанк бере 10% обмінюваної суми. Також у касі можуть попросити заплатити за перевірку купюри на справжність – проте лише в тому випадку, якщо купюра перебуває в такому стані, що незрозуміло одразу, чи вона справжня.

5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про проведення обміну за процедурою інкасо розповіли у Національному банку. Там зазначили: прийняті на інкасо банкноти направляються до іноземного банку-кореспондента, з яким укладено відповідну угоду, для здійснення обміну на нові банкноти.

“Якщо у вас є іноземні банкноти, що містять написи, забруднення, надриви або розрізи, ви можете здати їх на інкасо. Потрібно звернутися до будь-якого українського банку, який здійснює операції з відповідною іноземною валютою. Банки приймають ушкоджені та зношені банкноти, передають їх до країни походження та обмінюють на придатні до обігу”, – йдеться у повідомленні.

Скільки потрібно платити банкам

За проведення обміну іноземної валюти за принципом інкасо банки беруть плату. Наприклад, ПриватБанк – 10% обмінюваної суми. Також у касі можуть попросити заплатити за перевірку купюри на справжність – проте лише в тому випадку, якщо купюра перебуває в такому стані, що незрозуміло одразу, чи вона справжня.

“Це 50 коп. за купюру. Але не менше 100 грн [загалом]”, – зазначили в банку.

Комісія в 10% означає, що з будь-якої обмінюваної суми банк забирати собі десяту частину. Тобто якщо ви обмінюєте 1 000 доларів, доведеться віддати у вигляді комісії 100 доларів.

А ось з перевіркою банкнот на справжність дещо складніше. Так:

якщо вам потрібно перевірити одну купюру, ви сплатите 100 грн;
за перевірку 200 купюр також потрібно буде заплатити 100 грн (0,5 грн х 200 = 100 грн), а за кожну наступну купюру (починаючи з 201-ї) потрібно, за правилами, доплачувати по 50 копійок.

Якщо ж для обміну обрати Райффайзен, то заплатити з 1 000 доларів доведеться 70 доларів комісії за обмін та 10 грн за перевірку купюр. Так, Райффайзен на своєму сайті стверджує, що:

розмір комісії за обмін банкнот (миттєве інкасо) становить лише 7% від суми;
додатково слід заплатити 0,35-1 грн. за кожну купюру – за умови, що потрібно встановити платоспроможність купюри перед тим, як надсилати її на обмін.
В MTB-Bank OBOZ.UA розповіли: комісія складає 20%, а за перевірку кожної банкноти потрібно заплатити 30 коп. (мінімальна сума – 20 грн). Тобто за 1 000 доларів потрібно заплатити:

200 доларів комісії за інкасо;
20 грн за перевірку банкнот.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *