Скільки грошей за рік видурили шахраї в довірливих українців

В Україні з 2021-го сума збитків від шахрайських схем зросла у 6 разів. 2023-го українці через шахрайські схеми втратили 3 млрд грн.

5263_670027.jpg (39.3 Kb)

Про це йдеться у матеріалі. “ЄМА” разом з кількома експертами зібрали та презентували річну статистику і порівняли її з минулими роками. І хороших новин небагато. Зростають і середня сума шахрайських операцій, і кількість постраждалих. Що цікаво, як показала статистика, якщо шахрайство відбувається без участі людини (тобто постраждалий сам переказує кошти, не спілкується зі злочинцем та не отримує підказок), сума збитку в середньому складає 650 грн.

Якщо ж йдеться про соціальну інженерію (коли шахрай, наприклад, по телефону дає підказки, просить назвати паролі, коди з СМС тощо), середня сума збитків зростає вже до 8500 грн.

“Кількість шахрайських операцій значно зростає. Якщо порівняти з 2021-м, то у шість разів зросла сума загальних втрат. У 2023-му вона сягнула понад 3 млрд грн. Це шалена цифра. Було понад 1 млрд, а до цього зловмисники крали мільйони”, – розповіла замдиректора ЄМА Олеся Данильченко під час презентації річної статистики.

Найпоширеніші шахрайські схеми:

недоставка товару з інтернету. У соцмережах і на сайтах продають різні товари з повною передплатою на картку. “Продавці” гроші забирають, а товар так і не відправляють. Шоби не стати жертвою шахраїв, обирайте оплату після отримання товару, післяплату. Також варто користуватись тільки перевіреними сайтами.
соціальна інженерія. Це дзвінки від “банків”, “НБУ”, представників “Мінсоцу” тощо. Найчастіше українців запевняють, що вони або можуть отримати допомогу, або втрати кошти зі своєї картки. Шахраї намагаються дізнатись персональні банківські дані. Важливо нікому не називати термін дії картки, CVV, паролі з СМС.
фішингові сайти (фейкові оголошення, сайти, що нагадують сайти банків, відомих майданчиків). Важливо не відкривати сумнівні посилання, уважно перевіряти назву сайту.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *