Швейцарський виробник шоколаду став спонсором війни

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло провідного світового виробника високоякісного шоколаду та какао-продуктів – швейцарську Barry Callebaut – до переліку міжнародних спонсорів війни. Причина – він досі утримує в Росії 3 фабрики та сплачує податки до її бюджету.

4365_gerb_1.jpg (38.03 Kb)

Про це повідомили у самому НАЗК. Там зазначили, що після початку повномасштабного вторгнення Росії до України Barry Callebaut:

доставляла агресору шоколад під виглядом товарів першої необхідності – хоча за російським законодавством, “ані шоколад, ані какаомісткі продукти харчування не належать до продовольчих товарів першої необхідності”;
постачала свою продукцію російській кондитерській фабриці, шоколад якої входить до сухпайків армії Росії.

“Кожен четвертий виріб із шоколаду та какао у світі виготовлений із продукції цієї компанії. …Шоколад має піднімати настрій, але провідний світовий виробник шоколаду обрав інший шлях. Замість того, щоб дарувати позитивні емоції людям, він вирішив працювати на крові”, – розповіли в НАЗК. .

Там зазначили: Barry Callebaut працює у Росії понад 15 років і має на її території три фабрики. Крім того, у Москві навіть розташовується Академія Шоколаду Barry Callebaut – “друга за розмірами в компанії”.

Заплатили Росії десятки мільйонів доларів податків

Як розповіли в НАЗК, у Росії Barry Callebaut здійснює свою діяльність через ТОВ “Баррі Каллебаут НЛ Раша” та ТОВ “Баррі Каллебаут Калининград”. Разом вони сплатили податків до бюджету агресора на понад 33 млн доларів у 2022 році.

“Також ТОВ Баррі Каллебаут НЛ Раша є засновником ЗАТ Інфорум-Пром та ТОВ Гор Трейд. Вони у 2022 році сплатили податків у Росії на майже 500 тис. доларів”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, зазначається, у 2023 році на ринок Росії компанією було імпортовано товарів на суму понад 94 млн доларів. Що більш ніж утричі перевищує показники 2022 року.

Не засуджують війну

Крім того, зазначили в НАЗК, виконавчий директор компанії Пітер Бун раніше не став називати розпочату Росією війну війною. Натомість він вдався до визначення “військова операція” – співзвучного з тим, який пропагує Кремль. Також він зазначив, що у війні винні політики, а не народ, а тому люди не повинні залишатися без продукції його компанії.

“Військова операція в Україні була розпочата російським урядом, а не російським народом. Це різниця, яку ми пам’ятали, ухвалюючи ці важкі рішення. Крім того, ми є компанією, яка підтримуватиме своїх клієнтів. Нам не здається правильним усунутись від наших клієнтів та залишати їх без продукції споживачів, які не просили про цю військову операцію”, – сказав Бун.

Ба більше, підкреслили в НАЗК, жодних спроб засудити війну Росії проти України від керівництва компанії не було. “Barry Callebaut продовжує активно підтримувати економіку Росії та, відповідно, спонсорувати агресію проти України”, – резюмували в агентстві.

Список міжнародних спонсорів війни – що він означає для бізнесу

Barry Callebaut далеко не перша компанія, що потрапила до зазначеного списку. До нього вже внесені Subway, Viciunai Group (бренд VIČI), CRCC, Rockwool, Nestle, China National Offshore Oil Corporation (CNOOC Group), China Petrochemical Corporation (Sinopec Group) и China National Petroleum Corporation (CNPС), PepsiCo, Mars, Şişecam Group, Japan Tobacco International, Philip Morris International, Alibaba Group Holding LimitedЮ, Bacardi, Unilever, Auchan, Metro, Procter&Gamble, Bonduelle, Mondelez, Leroy Merlin, Xiaomi, Geely та багато інших.

Включені до списку міжнародних спонсорів війни компанії вносяться до бази World-Check. Це не загрожує їм закриттям, але базу використовують у всьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками. Окрім того, офіційні структури активно закликають до бойкоту продукції таких компаній.

Втім, усі компанії зі списку поки що продовжують роботу в Україні (звісно, якщо і до того були представлені на нашому ринку), бо НАЗК не має повноважень закривати міжнародний бізнес або обмежувати його роботу. Але якщо проти таких бізнесів буде запроваджено санкції РНБО, ситуація може змінитися.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *