Що варто знати українцям про зміну валютних правил НБУ

В Україні Національний банк актуалізував низку валютних обмежень для, зокрема, приведення їх у відповідність до чинного законодавства. Нові правила стосуються продажу коштів у російських та білоруських рублях, а також уточнення завершення валютного нагляду.

7271_402ea4165c8a77cd11f35cfb3a729596.jpg (65.78 Kb)

Про це йдеться в публікації НБУ. Зокрема, НБУ уточнив підстави для коректного завершення банками валютного нагляду за дотриманням граничних строків розрахунків за операціями з імпорту продукції.

Національний банк надав тимчасову (до 31 грудня 2024 року) можливість безготівкового продажу (обміну) коштів клієнтів банків у російських / білоруських рублях, якщо зазначена операція здійснюється відповідно до вимог пункту 18 розділу VII Закону України “Про банки і банківську діяльність”.

Умови для здійснення таких операцій:

якщо банками-нерезидентами (крім банків-резидентів Російської Федерації та Республіки Білорусь та банків, до яких застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи відповідно до ЗУ “Про санкції”), в яких відкрито кореспондентські рахунки банків-резидентів у російських / білоруських рублях, в односторонньому порядку ухвалене рішення про конвертацію (обмін) російських / білоруських рублів на іншу валюту;
продаж (обмін) російських / білоруських рублів може бути здійснений за заявою клієнта банку один раз щодо кожного з видів валюти – російських рублів та білоруських рублів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *