Рада ЄС схвалила виділення макрофінансової допомоги Україні

Рада Європейського Союзу схвалила виділення 4,2 млрд євро макрофінансової допомоги Україні. Це рішення підтримає макрофінансову стабільність та функціонування державного управління країни. Для отримання допомоги Україна має провести 69 реформ із 15 розділів, які кожні три місяці перевірятиме Європейська комісія.

1589_769.jpg (50.02 Kb)

Про це повідомив Кабінет міністрів України. Фінальне рішення щодо цього питання було ухвалене Радою Європейського Союзу на підставі рекомендацій Європейської комісії та послів ЄС.

Це друга позитивна фінансова новина цього тижня після надходження до бюджету 3,9 млрд доларів гранту від США. Цей крок став можливим завдяки успішному виконанню дев’яти індикаторів Плану України для Ukraine Facility, з дедлайном у ІІ кварталі 2024 року. Перша так звана регулярна виплата надійшла після затвердження Плану, раніше Україна отримувала “безумовні платежі”.

Рада ЄС дійшла висновку, що Україна виконала необхідні умови та реформи, передбачені в Плані України для отримання коштів. Ці реформи охоплюють управління державними фінансами, державними підприємствами, бізнес-середовище, енергетику та розмінування. Рада ЄС також наголосила на важливості якнайшвидшого виділення коштів з огляду на складну фінансову ситуацію в Україні.

Гроші від ЄС: що за програма та які умови

Ukraine Facility – це програма рекордної економічної допомоги від ЄС, за якою Україна протягом 4 років (тобто до 2027 року) отримає 50 млрд євро за умови виконання певних умов. Гроші виділятимуться як кредитами, так і у вигляді безповоротних грантів.

Власне, кошти будуть поділені на пряме фінансування (33 млрд євро) та грантові виплати (17 млрд євро), які міститимуть технічну підтримку для здійснення реформ, покриття відсотків за кредитами та фінансування ризиків у пріоритетних сферах. Для отримання допомоги Україна має провести 69 реформ із 15 розділів.

Успіхи кожні три місяці перевірятиме Європейська комісія. Зокрема, згідно з планом, змін потребують такі галузі:

реформа держуправління та управління державними грошима;
судова система, боротьба з корупцією та відмиванням грошей;
фінансові ринки;
управління державними активами;
людський капітал та бізнес-середовище;
регіональна політика та децентралізація;
енергетичний сектор, зелений перехід та захист навколишнього середовища;
транспорт;
агропродовольчий сектор;
цифрова трансформація.
Якщо Україна виконуватиме задумане – ЄС переказуватиме транш допомоги. Якщо ні – фінансування не надходитиме.

З моменту набрання чинності рішення щодо Ukraine Facility Європейський Союз вже виплатив Україні 6 млрд євро у вигляді перехідного фінансування та 1,89 млрд євро попереднього фінансування після виконання узгоджених умов політики. Україна висловлює вдячність керівництву Європейського Союзу за черговий пакет допомоги та планує наполегливо працювати над виконанням індикаторів з дедлайнами у ІІІ кварталі 2024 року.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *