Перевірили реальний стан українських мостів: які висновки

В Україні 24% мостів перебувають у критичному стані – є непрацездатними або обмежено працездатними.

9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Про це повідомляє Комісія з перевірки стану мостових споруд, яка завершила свою роботу та представила остаточні висновки.

«Головне питання на яке мала дати відповідь Комісія — який реальний стан українських мостів та які рішення необхідні, щоб попередити всі можливі ризики», — зазначив віцепрем’єр-міністр з відновлення — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Александр Кубраков.

«На жаль, понад третина балансоутримувачів не володіє реальною інформацією щодо стану своїх мостів, а чверть усіх споруд в країні перебувають в критичному стані, — додав Кубраков.

Результати роботи Комісії, зокрема інформація щодо стану мостів та пропозиції щодо розв’язання проблем, будуть передані на розгляд Рада національної безпеки і оборони та Кабінету Міністрів.

На основі результатів роботи Комісії вже сформовані конкретні пропозиції. Зокрема, пропонується законодавчо закріпити пріоритетне спрямування коштів на реконструкцію або капітальний ремонт аварійних мостів серед інших обʼєктів дорожнього будівництва
Також для розв’язання проблемних питань з розвитку та утримання мостів Комісія висунула такі пропозиції:

доручити всім балансоутримувачам провести огляд мостів стосовно яких відсутня інформація щодо технічного стану та які перебувають у непрацездатному та обмежено працездатному стані. Після огляду балансоутримувачі повинні будуть розробити комплекс протиаварійних заходів, реалізувати їх та прозвітувати за їх результатом;
передати функції замовника та/або балансоутримувача мостів від окремих територіальних громад до Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України (Агентства відновлення), якщо мости перебувають на дорогах державного значення. Наразі до Агентства вже надійшли відповідні пропозиції від балансоутримувачів щодо 28 мостів;
використовувати Аналітичну експертну систему управління мостами (АЕСУМ) для складання планів щодо будівництва та утримання мостів. Система буде спрямована на збір та постійне оновлення інформації про реальний стан мостів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *