PepsiCo та Mars в списку міжнародних спонсорів війни

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло дві провідні продовольчі компанії світу PepsiCo (бренди Lay’s, Mirinda, Pepsi, Sandora, 7up, “Чудо”, “Слов’яночка”, “Садочок”, “Сандорик” та ін.) та Mars (бренди Mars, Snickers, Milky Way, Twix, Bounty, M&M’s, Whiskas, Pedigree та ін.) до переліку міжнародних спонсорів війни. Це загрожує їм серйозними втратами репутації на світовому рівні.

6082_62ea030-chehiya690.jpg (30.09 Kb)

Про це розповіли в самому НАЗК. Там зазначили, що ці компанії продовжують працювати в Росії, попри заяви про:

скорочення свого бізнесу;
припинення рекламної діяльності;
виробництва своєї продукції.
Понад те, наголошується, за наявною інформацією, ” чіпси Lay’s компанії PepsiCo були виявлені в харчових пайках російських солдатів “.

“Ці компанії сплачують значні податки до бюджету РФ. Тим самим підтримуючи економіку країни-агресорки”, – йдеться у повідомленні.

PepsiCo збільшила доходи в Росії в перший рік війни

За показником чистого прибутку PepsiCo є четвертою за розміром компанією в Росії в галузі напоїв та харчових продуктів, зазначають у НАЗК. При цьому, наголошується, компанія збільшила свої доходи в РФ першого року її повномасштабного вторгнення в Україну.

“Виручка за 2022 рік зросла до 2,59 млрд доларів. Чистий прибуток – на 333%, до 525 млн доларів порівняно з 2021 роком. Податків до бюджету рф було сплачено на понад 115 млн доларів”, – розповіли в агентстві.

Водночас, зазначили там, попри заяву компанії у березні-2022 про припинення рекламної діяльності та виробництво напоїв у Росії у зв’язку з її повномасштабним вторгненням в Україну, у серпні 2022 року виробництво напоїв 7Up та Mirinda під брендами Evervess та Frustyle відновилося. А в березні 2023 року відновилося виробництво напою “Pepsi” – під брендами “Evervess” та “Любимый”.

“Крім того, PepsiCo запустила в країні новий бренд лимонаду під назвою “Российский подарок” на заміну попереднім продуктам. Компанія також продовжує виробництво та дистрибуцію інших товарів: чіпси, снеки та молочні продукти”, – наголосили в НАЗК.

Понад те, зазначили там, на відсутність щирих намірів залишати російський ринок також вказує, що на кар’єрній сторінці компанії перераховано понад 580 відкритих вакансій у Росії. “Створюючи робочі місця іноземні компанії звільняють кремль від тягаря виплат по безробіттю та пов’язаних із цим соціальних проблем”, – констатували в агентстві.

Mars у 2022-му наростила доходи в Росії

Збільшила свої російські доходи й Mars. За даними НАЗК, за 2022 рік:

виторг компанії в РФ зріс до 2,45 млрд доларів;
чистий прибуток зріс на 59%, до 377 млн доларів;
податків до бюджету РФ було сплачено більш ніж на 93 млн. доларів.
“На сайті з пошуку персоналу російська філія компанії ТОВ “Марс”, як і PepsiCo, публікує оголошення про набір нового персоналу. У них понад 100 актуальних вакансій”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, після початку повномасштабної агресії ця компанія обіцяла скоротити бізнес на території Росії. Там заявляли, що “будь-який прибуток від російського бізнесу буде використаний на гуманітарні цілі, а компанія не імпортуватиме і експортуватиме продукцію”. Проте, констатували в НАЗК, фабрики Mars продовжують працювати в Росії.

Оголошення міжнародним спонсором війни – що це означає

PepsiCo та Mars – далеко не перші міжнародні компанії, що потрапили до зазначеного списку. До нього вже внесено Philip Morris International, JTI, Alibaba Group Holding Limited, Bacardi, Unilever, Raiffeisen Bank International, Auchan, Metro, Procter & Gamble, Bonduelle, Mondelez, Leroy Merlin, Xiaomi, Geely та багато інших.

Включені до списку міжнародних спонсорів війни компанії вносяться до бази World-Check. Це не загрожує їм закриттям, але базу використовують у всьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.

Наприклад, раніше американська корпорація Mondelez International зіткнулася з бойкотом у Європі після внесення до українського списку міжнародних спонсорів війни. Найактивніше до нього приєдналися країни Скандинавії. Після цього в Mondelez навіть заявили про прагнення згорнути бізнес у Росії. Однак бойкот не припинився, тому що повного виходу з ринку РФ компанія все одно не планує.

Втім, усі ці компанії зі списку поки що продовжують роботу в Україні, бо НАЗК не має повноважень закривати міжнародний бізнес або обмежувати його роботу. Але якщо проти таких бізнесів буде запроваджено санкції РНБО, ситуація може змінитися.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *