PEP будуть зобов’язані декларувати купівлю валюти

Комітет Ради з питань антикорупційної політики рекомендував ухвалити законопроект № 9457. Документ передбачає, що чиновники та ті, хто виконує функції держави, місцевого самоврядування (т. зв. PEP, політично значущі особи) будуть зобов’язані декларувати купівлю валюти.

7725_891f23b-zarplaty-chinovniki-2-690.jpg (28.47 Kb)

Про це йдеться у законопроекті, опублікованому на сайті Ради. Так, документ, який розробили за участю НАБУ і який вніс до парламенту Кабмін, передбачає, що декларувати доведеться купівлю, продаж чи обмін будь-якої валюти.

Водночас повідомлення про суттєві зміни у майновому стані не подається за результатами здійснення операцій з купівлі, продажу чи обміну іноземної валюти. Тобто, якщо в результаті обміну валют вдасться заробити на різниці в курсах, декларувати це не потрібно.

У записці пояснення до документа йдеться, що заробіток на обміні валют можуть використовувати для того, щоб легалізувати незаконні операції. “Згідно з положеннями проекту Закону, зазначені ризики пропонується усунути шляхом виключення із примітки до статті 46 Закону положення про відсутність обов’язку відображення у декларації угод щодо обміну валюти”, – йдеться у документі.

Зазначимо, що в Україні діє довічний статус PEP. Тобто чиновники, депутати та ін. до кінця життя стикатимуться з уважнішим фінансовим моніторингом з боку банків. Це була вимога НБУ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *