Норвегія вирішили обмежити фіндопомогу біженцям з України

Щоб уникнути надмірного навантаження на муніципалітети та зберегти високий рівень надання послуг і пільг, у Норвегії вирішили обмежити фінансову допомогу біженцям з України.

6939_67744.jpg (.95 Kb)

Рішення пояснюють необхідністю контролювати рівень міграції, оскільки понад половини українських біженців, які прибувають до країн Північної Європи, шукають притулку в Норвегії, йдеться на сайті уряду країни.

“Ми повинні уникнути ситуації, коли тиск на муніципалітети стане настільки великим, що допомога Україні буде оскарженою”, – заявила міністерка юстиції та громадської безпеки Емілі Енгер Мель.

Громадяни України, які отримали тимчасовий захист в Норвегії, зараз отримують середньомісячні виплати у розмірі приблизно €650 на дорослого та €250-350 на кожну дитину.

В останні місяці 2023 року Норвегія прийняла на 50% більше українців, ніж Данія, Швеція та Фінляндія разом узяті. Порівняно із Данією норвезький рівень допомоги біженцям був приблизно вдвічі вищим.

У жовтні 2023 року уряд країни запровадив одноразову виплату для українських біженців, які користуються захистом у Норвегії, для повернення в Україну. Вона становить €17 500 норвезьких крон (€1,5 тис.) на норвезький банківський рахунок. Заяву на добровільне повернення та копії квитків слід подати за 16 тижнів до виїзду до України.

Згідно з новими пропозиціями уряду:
– для одержувачів одноразової допомоги у 92 648 норвезьких крон (понад €8 тис.) посилять вимоги щодо терміну проживання (їм потрібно буде прожити в країні не менше року);

– українці більше не отримуватимуть виплати, якщо вирішать жити у приватному житлі замість центрів прийому біженців;

– держава більше не покриватиме витрати на домашніх тварин для нових біженців (у новоприбулих не буде можливості жити з домашніми тваринами у центрах прийому біженців);

– щоб претендувати на безкоштовні стоматологічні послуги, особам від 19 до 24 років потрібно прожити в Норвегії не менше п’яти років;

– для отримання базових виплат і виплат із надання допомоги запровадять вимогу про триваліший період проживання в Норвегії.

Ці зміни запроваджуються на додаток до заходів, які уряд представив у грудні. Вони передбачають:
– жорсткіші обмеження на можливість подорожувати туди й назад між Україною та Норвегією;

– посилення вимог щодо вивчення норвезької мови та працевлаштування;

– українцям, які прибувають до іншого місця, більше не пропонують проживання чи транспорт. Виключенням залишається Національний центр прибуття у муніципалітеті Роде.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *