НБУ ввів в обіг нові 50 гривень

Нацбанк ввів в обіг нову пам’ятну банкноту “Єдність рятує світ”, присвячену єднанню демократичного світу перед російською агресією. Номінал купюри – 50 грн. Вона є законним платіжним засобом – тобто, нею можна розплатитися в магазині чи іншому місці.

9430_3b0754358e4f88f82b2962900c40d51d_w960.jpg (27.12 Kb)

Про це повідомили у самому НБУ. Там зазначили: особливістю ж банкноти є те, що вона має оригінальний дизайн – виконана вертикально.

“За ці два роки ми не раз переконувалися в тому, наскільки масштабний вплив війна, розв’язана рф проти України, має на увесь світ. І не існує іншого шляху відновити глобальну безпеку і стабільність у світі, гарантувати вільне майбутнє, крім як об’єднаними зусиллями забезпечити Перемогу України. Адже загроза не обмежується тільки територією нашої держави. І що далі, то все більше її подолання залежить від згуртованості усіх. Наша нова банкнота – символ вдячності світу за залученість. Пишаємося нашими партнерами та віримо в силу їхньої єдності, яка також гартується”, – розповіли про закладений в нову купюру сенс у регуляторі.

Що відомо про нову банкноту

Пам’ятна банкнота “Єдність рятує світ” номіналом 50 грн вводиться в обіг 23 лютого 2024 року. Вона має серію ЄС з номерами 0000001-0300000 та підпис голови Нацбанку Андрія Пишного.

Тираж купюри обмежений. Він складає 300 тис. штук у сувенірній упаковці.

Втім, у продаж нові 50 грн ще не надійшли. “Реалізація пам’ятних банкнот здійснюватиметься інтернет-магазином нумізматичної продукції НБУ з 7 березня 2024 року”, – пояснили в Нацбанку.

Крім того, банкнота реалізовуватиметься і банками-дистриб’юторами – у міру відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ. Ними є:

Укргазбанк;
Радабанк;
Таскомбанк;
Приватбанк.
Дата старту продажів у цих банках поки що теж невідома. Дізнатися ж про неї, розповіли в Нацбанку, можна дізнатися на офіційних сайтах установ.

Як виглядають нові 50 грн

На лицьовій стороні нової купюри в центральній частині розміщено художньо-образну композицію, яка відображає стилізований абрис України, що асоціюється із серцем, до якого підходять судини. Фонове зображення – образ дівчини у військовому шоломі, яка дивиться в бік Заходу.

У нижній частині зображено Землю. На її тлі – стилізоване зображення Європи, “від країн якої відходять судини-маршрути допомоги та підтримки України”.

У верхній частині серед іншого розташований наскрізний елемент – стилізований шеврон Збройних Сил України. А також:

напис “Україна”;
зображення малого Державного Герба України;
“стилізована композиція із заповнених та контурних квадратів (центральні квадрати – з позначенням номіналу пам’ятної банкноти), напівпрозорої смуги, наповненої контурами логотипу Національного банку”.
Основне зображення зворотного боку пам’ятної банкноти – символічна композиція зі стислих рук, що “символізує співпрацю, взаємодопомогу, довіру та партнерство”. Вона розміщена на тлі стилізованого тризубу – символу української держави.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *