Назвали щомісячну потребу України у зовнішньому фінансуванні

Цьогоріч Україна потребує близько 3 мільярдів доларів зовнішнього фінансування щомісяця.

1014_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко на зустрічі фінансового блоку G7, передає пресслужба Міністерства фінансів.

«У 2024 році щомісячна потреба у зовнішньому фінансуванні сягає близько 3 млрд доларів США. Подальша ритмічна бюджетна допомога життєво необхідна для забезпечення соціальних видатків. Ми не можемо допустити затримку в залученні зовнішнього фінансування», — зазначив міністр фінансів.

Він додав, що фінансова підтримка країн G7 та ЄС сягає близько $63 млрд з лютого 2022 року.

За словами Марченка, Міністерство фінансів здійснило необхідні заходи для підтримки фінансової стійкості на початку 2024 року в умовах невизначеності щодо міжнародної допомоги.

Країни G7 та міжнародні фінансові організації запевнили у збереженні допомоги.

«Ситуація, в якій опинилася Україна, є безпрецедентною за останні десятиліття: агресор володіє значними ресурсами та посилює свою співпрацю з країнами, проти яких G7 запровадили санкції. Допомога міжнародних донорів — це не просто фінансове питання, а можливість підтримати мільйони українців, які цього потребують, та зберегти життя тисяч військових», — зауважив міністр фінансів.

Також було обговорено можливість урегулювання питання конфіскації російських активів:

по-перше, це дозволить Україні залучити додаткові ресурси;
по-друге, росія відчує, що її агресивна війна не буде безкарною.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський вважає, що дуже складно буде знайти альтернативу американській допомозі. Без неї дедалі більше українських військових «будуть у лікарнях».

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *