Нацбанк готує великі зміни для українців

В Україні встановлять ліміти на перекази з картки на картку. Вони не зачеплять абсолютної більшості клієнтів банків, проте можуть вплинути на схеми з відмиванням коштів.

2083_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

“Загалом йдеться про десятки тисяч рахунків. Наприклад, один із найбільших банків-емітентів виявив понад 12 тис. клієнтів-“дропів” за період лише з жовтня 2023-го до квітня 2024-го”, – йдеться в роз’ясненні НБУ. В минулому році обсяги переказів P2P (з картки на картку) зросли з 210 млрд у січні до 247 млрд у грудні. Це перевищує обсяги покупок і отримання готівки за допомогою платіжних карток.

Національний банк також озвучив варіант введення нових лімітів:

до 30 транзакцій в місяць в одному банку;
до 100 тис. грн місяць в одному банку.
Зараз почалось обговорення, кінцевий варіант лімітів може відрізнятись від того, який озвучено зараз. Обмеження в 30 операцій на місяць не відчують 98,44% клієнтів банків. Обмеження за сумою не вплине на 95% клієнтів.

Фінансовий аналітик Василь Невмержицький розповідає OBOZ.UA: абсолютна більшість українців зміни не відчує. “Давайте подивимось на середню зарплату в Україні, яка у нас публікується. Зараз це близько 18 тис. грн. І тут ще варто окремо зазначити, що обмеження стосуються саме карткових рахунків”, – розповідає експерт.

Тобто, якщо клієнту необхідно буде переказати суму, яка перевищуватиме обмеження, він зможе прийти в банк та зробити це. Невмержицький також нагадує: клієнт, коли відкриває банк, одразу повідомляє, для чого йому ця картка та погодується виконувати умови договору.

“Коли фізична особа приходить до банку, вона встановлює ділові відносини, заповнює анкету, пояснює, як вона буде використовувати рахунок. Банки контролюють ділову активність. І якщо активність не відповідає об’ємам і цілям, банк повинен зупиняти платежі і уточнювати дані”, – каже експерт.

За підрахунками НБУ, встановлення лімітів вплине всього на кілька відсотків українців. Однак тільки цього кроку буде замало для того, щоб розучити українців продавати свої банківські картки. Василь Невмержицький впевнений, що необхідно створити умови, щоб той, хто надав можливість використовувати свій картковий рахунок для махінацій, більше не зміг відкрити рахунок в жодному українському банку.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *