На ринок мікрокредитів в Україні чекають кардинальні зміни

В Україні планують кардинально змінити правила видачі мікрокредитів , зокрема, обмеживши відсоткові ставки за ними до 1% на день. Справа в тому, що зараз фінкомпанії, які видають “швидкі кредити”, часто не перевіряють платоспроможність позичальників, а рівень процентної ставки за позикою виявляється непідйомним для клієнтів.

3855__114055934_groshy1.jpg (.14 Kb)

Відповідний законопроект №9422 2 листопада був рекомендований до прийняття у другому читанні, повідомив голова профільного комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев (“Слуга народу”).

“Законопроектом обмежується відсоток для мікрокредитів, захищається позичальник від свавілля з боку кредитних установ. Виконуються міжнародні зобов’язання України щодо регулювання ринку небанківських фінансових послуг”, – зазначив нардеп.

Ініціатором змін став Національний банк України (НБУ). “Законопроект пропонує обмежити максимальну ставку на рівні 1% на день. На сьогоднішній день вона досягає 2-3% і більше”, – пояснював заступник голови податкового комітету ВР Ярослав Железняк.

Як раніше розповідав голова НБУ Андрій Пишний, висновки щодо необхідності обмежити ставки за мікрокредитами Нацбанк зробив, ґрунтуючись на тисячах скарг від українців . Загалом, за його словами, нові правила дозволять:

обмежити максимальний рівень ставки за “швидкими кредитами” до 1% на день (на перехідний період – до 2,5%);
інформувати позичальників про умови видачі кредиту;
перевіряти платоспроможність клієнтів мікрофінансових організацій;
у разі потреби швидко приймати рішення НБУ щодо недобросовісних компаній.
Нагадаємо, у першому читанні законопроект було ухвалено 21 вересня. Тоді за виступили 243 народні обранці, а щодо фракцій голоси розділилися таким чином:

“Слуга народу” – 175;
“Європейська Солідарність” – 0;
“Батьківщина” – 0;
“Платформа за життя та світ” – 15;
“За майбутнє” – 6;
“Голос” – 15;
“Довіра” – 15;
“Відновлення України” – 9;
позафракційні – 8.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *