Лагард проти передачі російських грошей Україні

Глава Європейського центрального банку(ЄЦБ) Крістін Лагард виступила із заявою в якій осудила пропозиції США щодо використання заморожених активів Росії для фінансування військової допомоги Україні. Та наголосила на їхньому порушення міжнародного права та можливі наслідки.

4118_0_main_new_15234042.jpg (46.73 Kb)

Про це Лагард заявила, виступаючи у Вашингтоні під час Весняних зборів Міжнародного валютного фонду (МВФ) та Світового банку (СБ). “Перехід від заморожування активів до їхньої конфіскації та подальшого розпорядження ними – це те, до чого потрібно ставитись дуже уважно”, – цитує Лагард Financial Times.

Лагард розкритикувала пропозицію США передати заморожені російські активи в допомогу Україні. Вона зазначила, що це несе в собі юридичні ризики. “Я бачила чотири різні схеми або пропозиції щодо того, що багато юристів розглядають як дуже серйозне юридичне порушення. Це може бути розцінено як порушення міжнародного законодавства”, – цитує Лагард Financial Times.

Глава Європейського центрального банку також зазначила “незручності”, пов’язані з нерівномірним розподілом заморожених активів Росії між різними країнами. Водночас, Лагард підтримує ідею змусити Росію компенсувати збитки, завдані Україні під час війни.

Водночас комісар ЄС з економіки Паоло Джентілоні вважає, що надання військової підтримки Україні є нагальним завданням. Він закликає Європейський союз зосередитися на використанні непередбаченого прибутку від заморожених російських активів для підтримки України. За прогнозами Вашингтона, випуск облігацій може забезпечити Україні багатомільярдний дохід протягом наступних десяти років.

Суперечки щодо конфіскації активів РФ тривають і на рівні G7. Зазначено, що Росія повинна бути змушена компенсувати збитки. Країни Великої сімки визначились з планом використання заморожених російських активів для підтримки України та планують узгодити подальші кроки на саміті в Італії у червні 2024 року.

“Країни G7 збережуть замороженими російські активи, поки не доб’ються від Москви виплат за шкоду, нанесену Україні”, – йдеться в спільній заяві за підсумками зустрічі у Вашингтоні. У Кремлі ж загрожують, що дії США та ЄС можуть призвести до юридичних наслідків та штрафів. Москва попереджає про можливу дзеркальну реакцію на дії Євросоюзу.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *