Клієнти ПриватБанку скаржаться на раптове блокування рахунків

Клієнтка ПриватБанку поскаржилась на раптове блокування її картки без попередження через незрозумілі запити оператора банку під час розмови. У відповідь банк пояснив, що кожна операція може підлягати перевірці для запобігання шахрайству, закликаючи клієнтів до терпіння та розуміння.

2941_79_pb.jpg (63.4 Kb)

Про це клієнтка банку написала в спеціалізованому форумі “Мінфін”. “Після відповіді на запитання, де було видано паспорт, я назвала місто, на що мені операторка сказала, що інформація частково вірна, і заявила, що блокує мені картку”, – розповіла клієнтка.

ПриватБанк пояснив, що блокування картки може відбуватися у зв’язку з додатковою перевіркою, яка спрямована на захист коштів клієнтів від шахрайства. Банк підкреслив, що ця процедура є стандартною практикою для забезпечення безпеки операцій та захисту фінансових активів.

“Клієнтам рекомендовано проявити терпіння та розуміння щодо необхідності проведення верифікації”, – зазначають у банку. А для вирішення ситуації їм пропонується звернутися до онлайн-чату на сайті, де оператори готові надати допомогу й провести відеоверифікацію через вебкамеру.

За що українцям можуть заблокувати картку

В Україні банки блокують рахунки клієнтів через порушення правил фінансового моніторингу. Крім того, розірвати договір можуть, наприклад, через відсутність ідентифікації клієнта. Зазвичай у договорах вказують, що банк має право з власної ініціативи й письмово попередивши клієнта закрити рахунок, якщо:

12 місяців не було жодних операцій (і немає залишку коштів на рахунку);
після смерті клієнта;
якщо клієнт порушив свої зобов’язання згідно з Договором (наприклад, не актуалізував дані);
якщо співпраця може призвести до фінансових збитків, погіршення іміджу банку;
якщо клієнт обманув банк (надав недостовірні дані);
якщо клієнт використовує рахунок не для власних потреб;
якщо діяльність клієнта суперечить законодавству;
за наявності підстав, передбачених законодавством з питань фінансового моніторингу;
у випадку виникнення у банку підозри або виявлення ознак незаконних операцій із платіжним інструментом.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *