Китай різко скоротив закупівлю вугілля в рф: назвали причину

Індія відмовилась від російської нафти з танкерів підсанкційного “Совкомфлоту” – усі нафтопереробні заводи країни не хочуть приймати такий ресурс. Що ще більше ускладнило для Кремля торгівлю нафтою. Водночас Китай різко скоротив закупівлю російського вугілля – при тому, що в цілому імпорт ресурсу наростив.

2689_684702.jpg (27.9 Kb)

Про це повідомляє Bloomberg. Зазначається: індійські нафтопереробники ретельно перевіряють, кому належить кожне судно, з якого вони отримують нафту – щоб переконатися, що воно не пов’язане із “Совкомфлотом” чи іншими підсанкціонованими компаніями.

“Через санкції США всі індійські нафтопереробні заводи тепер відмовляються приймати російську нафту, що перевозиться танкерами компанії “Совкомфлот”. Що ще більше ускладнює російську торгівлю, яка процвітала після повномасштабного вторгнення в Україну”, – йдеться у повідомленні.

Аналітики нагадують: у лютому Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США включило “Совкомфлот” до санкційного списку. А також ідентифікувало 14 танкерів із сирою нафтою, в яких у підконтрольній Кремлю компанії є частка. У самому ж “Совкомфлоті” кілька днів тому заявили, що “санкції чинять тиск на його діяльність”. Так:

у березні суду компанії відвантажили близько 1,5 млн барелів нафти сорту Urals;
у лютому цей показник становив 4,7 млн барелів;
у січні – 4,4 млн барелів.
Індія ж була великим покупцем російської нафти. Проте посилення США санкцій призвело до того, що її нафтопереробники почали купувати ресурс у інших постачальників – навіть попри високі ціни.

Китай скоротив імпорт російського вугілля

Зі свого боку, на початку 2024 року Китай різко скоротив закупівлю російського вугілля. При тому, що загалом країна наростила закупівлю ресурсу.

Так, зазначається, обсяг імпорту вугілля до Китаю за січень-лютий зріс на 23% у річному обчисленні. Проте з Росії його почали везти одразу на 22% менше.

Причина – впроваджені Пекіном імпортні мита. Які роблять російські постачання менш конкурентоспроможними.

Водночас, наголошується, інші великі постачальники вугілля до Китаю – включно з Індонезією та Австралією – не постраждали від введення мит. Причиною цього стали “угоди про вільну торгівлю з Пекіном”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *