ICU погіршила прогноз зростання економіки України – 2024

В Україні інвестиційна група ICU погіршила прогноз зростання економіки України на 2024 рік – із 5% до 4,1% через російські атаки на інфраструктуру, але водночас покращила прогноз інфляції з 10,1% до 6,4%. Прогноз курсу на кінець року погіршили до 42,3 грн/$ порівняно з попереднім прогнозом 40,7 грн/$.

5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

“Економіка продовжує зростати у 2024 році прийнятними темпами, а масштабне руйнування енергетичної інфраструктури лише сповільнить, але не зупинить відновлення. Через додаткові проблеми з електропостачанням ми знизили прогноз зростання ВВП цьогоріч до 4,1% із попереднього рівня 5,0%”, – аргументує перегляд прогнозу голова департаменту макроекономічних досліджень ICU Віталій Ваврищук, передає Інтерфакс.

ICU очікує, що номінальний ВВП України 2024 року становитиме $190 млрд, що на $9 млрд менше, ніж у грудневому прогнозі. “Найбільше досягнення України в економічній сфері за останні квартали – це запуск чорноморського транзитного коридору, який зробив можливим експорт широкого кола товарів”, – наголосив аналітик.

Також, на його думку, позитивною і водночас несподіваною тенденцією в першому кварталі поточного року стало різке сповільнення річної інфляції – до 3,2% у річному вимірі за підсумками березня.

ICU покращила прогноз щодо золотовалютних резервів Нацбанку з $44,0 млрд до $44,7 млрд. Серед інших позитивних тенденцій Ваврищук зазначив помірну і контрольовану девальвацію гривні, яка, як він вважає, є необхідним заходом для згладжування дефіциту зовнішньої торгівлі.

“Зважаючи на чіткі сигнали від НБУ про готовність до помірної контрольованої девальвації та збільшення волатильності курсу, ми переглянули прогноз курсу на кінець року до 42,3 грн/$1 порівняно з попереднім прогнозом 40,7 грн/$1”, – зазначив голова департаменту макроекономічних досліджень ICU.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *