Яким долар побачать українці наступного тижня

Наступного тижня (18-24 березня) в Україні очікується зростання курсу готівкового долара – причому, перш за все, у продажу. Так, за прогнозом банківського сектора, вартість американської валюти перебуватиме в межах від 38,5 до 39,5 грн. Увечері ж 14 березня банки виставили курс на середньому рівні 38,5/38,99 грн (купівля/продаж). Обмінники – 38,51/38,82 грн (купівля/продаж).

1014_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про очікування банківського сектора OBOZ.UA розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Він зазначив, що різниця між курсами купівлі та продажу в банках складе:

у банках – до 60 коп.;
в обмінниках – до 1 грн.

“Формування курсів відбуватиметься на базі курсів міжбанку з додаванням комісії фінустанов. При цьому обмінники можуть ще й врахувати додаткову маржу у разі превалювання попиту над пропозицією”, – повідомив банкір.

В цілому ж, зазначив він, ситуація на ринку розвиватиметься “за вже усталеними канонами часткової лібералізації”. Зокрема, часті курсові коливання відбуватимуться під супровід “ефективної тактики НБУ щодо встановлення рівноваги між попитом та пропозицією”.

“Відтак, курсу національної валюти не загрожую ані обвал, ані різке зростання”, – резюмував Лєсовий.

НБУ не став знову бити рекорд

Водночас, Нацбанк визначив офіційний курс долара на 15 березня в 38,69 грн. Що на 10 коп. нижче за поточний. Який, до того ж, є рекордним.

Втім, панікувати через дії Нацбанку не варто. Адже як пояснив раніше заступник голови регулятора Сергій Ніколайчук, за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. Ба більше, наголосив він, НБУ попереджав, що подібне може відбуватися.

Крім того, “записаний” урядом у бюджеті-2024 становить 40,7 грн/долар. Що набагато більше за рекордний.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *