Як українцям правильно пройти процедуру ліквідації ФОП
Від початку року в Україні було закрито майже 31 тисяча новостворених фізичних осіб-підприємців (ФОПів). Та не всі українці знають, як пройти процедуру ліквідації ФОП.
Варто мати на увазі, що для цього треба надати відповідну заяву до державного реєстратора. Також це можна зробити в електронній формі через кабінет громадянина на порталі Дія. Статус підприємця буде ліквідовано від дати внесення до ЄДР відповідного запису.
Як ФОПу знятися з обліку?
Кожний підприємець має подати ліквідаційну звітність. “Спрощенцям” – декларацію платника єдиного податку та звіт по ЄСВ. Крім того, необхідно сплатити необхідні податки та збори, що передбачені останнім звітним періодом і борги, накопичені до того.
Також доведеться зняти з обліку зареєстрований PPO та скасувати форму № 20-ОПП, якщо вона подавалася. Це можна зробити, подавши Звіт за формою № 20-ОПП з інформацією про закриття об’єкта оподаткування.
Обов’язково потрібно буде закрити всі наявні підприємницькі рахунки. Для цього ФОПу треба звернутися до банку, який його обслуговує, та подати відповідну заяву, а також сформувати виписку про рух коштів по рахунках – від дати можливої податкової перевірки по день офіційного закриття ФОП.
Документальна перевірка ФОП перед ліквідацією
Припинення підприємницької діяльності може стати приводом для позапланової перевірки платника податків щонайменше за 3 останні роки. Лише проведення документальної перевірки буде підставою зняття ФОП з обліку в податковій та означатиме завершення процедури припинення підприємницької діяльності
Та таку перевірку проходять не всі ФОПи. Її можна ініціювати самостійно за бажання повністю знятися з обліку в податковій якомога швидше, написавши до Державної податкової служби відповідну заяву. Найчастішою підставою для такої перевірки стає переїзд до іншої країни для постійного проживання.
Така перевірка вимагатиме надання всіх документів, пов’язаних з підприємницькою діяльністю. Також варто зважати на те, що у Податковому Кодексі не визначений термін протягом якого приймається рішення про призначення документальної позапланової перевірки, тому навіть у випадку закриття ФОПу необхідні документи потрібно зберігати якомога довше.