Як Україна отримає $50 млрд

Лідери країн “Великої сімки” заявили про готовність виділити Україні 50 мільярдів доларів, отримані як прибуток від російських активів. Однак країни Європи не будуть виплачувати ці кошти в межах погодженого G7 механізму використання заморожених активів РФ.

8603_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Цю позику в 50 мільярдів доларів Україні нададуть Сполучені Штати Америки, Канада, Велика Британія та, імовірно, Японія, “відповідно до конституційних обмежень”. Про це у суботу, 15 червня, заявила на пресконференції за підсумками саміту G7 премʼєрка Італії Джорджа Мелоні.

“Станом на зараз європейські держави не залучені до цієї позики. З огляду на те, що всі ці активи заморожені в Європі, Європа вже бере участь, визначаючи гарантійний механізм виплати цієї позики”, – зазначила вона.

Політикиня додала, що це питання ще повинна розглянути Європейська рада. А технічні питання надання Україні такої позики за рахунок російських активів будуть вирішувати міністри фінансів країн Європейського Союзу.

Нагадаємо, що країни G7 домовилися про виділення 50 мільярдів доларів від прибутків із заморожених російських активів для підтримки оборони, економіки та відновлення України. Ці кошти будуть доступні ближче до 2025 року.

Канцлер ФРН Олаф Шольц і прем’єрка Італії Джорджа Мелоні назвали історичним і правильним це рішення.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *