Як в пенсіонерів крадуть гроші за допомогою Telegram

В Україні зловмисники поширюють через месенджер WhatsApp повідомлення про додавання фінансового рахунку та надходження на нього великих сум коштів. Повідомлення містять посилання на підконтрольні аферистам сайти, під час переходу на які система просить авторизуватися і ввести платіжні дані.

8162_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

Про це повідомляє Кіберполіція. Зазначається: у такий спосіб шахраї можуть залишити українців без грошей.

“Відповідну інформацію можуть використовувати зловмисники для доступу до онлайн-банкінгу жертв і спустошувати їхні рахунки”, – йдеться у повідомленні.

Як не стати жертвами фішингових шахраїв

Водночас правоохоронці нагадують: щоб не стати жертвами фішингових шахраїв, потрібно дотримуватись низки правил. Зокрема:

не переходити за невідомими та підозрілими посиланнями;
⁠не вводити на таких сайтах персональну інформацію та дані банківських карток;
⁠ігнорувати повідомлення від незнайомців, надісланих у sms-повідомленнях, месенджерах, електронних листах, а також телефонні дзвінки, у яких повідомляється про великі виграші;
блокувати користувачів, які надсилають такі повідомлення;
подавати скарги модераторам відповідного месенджера на таких користувачів.
В українців крадуть гроші за допомогою Telegram

Також шахраї виманюють в українських пенсіонерів гроші, прикидаючись представниками держустанов. Для цього вони створюють Telegram-канали з назвами цих установ та їхньою символікою – і обманним шляхом отримують особисті та банківські дані пенсіонерів.

Вас може зацікавити:
На АЗС українцям замість бензину та дизеля заливали “бодягу”: де торгували підробленим пальним
“Зловмисники створюють Telegram-канали, де виманюють особисті та банківські дані пенсіонерів від імені державних закладів. … При цьому використовується символіка державних установ або вигаданих організацій, які нібито допомагають пенсіонерам. Для маскування такі повідомлення розбавляються різними матеріалами і життєвими порадами”, – розповіли в Кіберполіції.

Правоохоронці опублікували приклад повідомлення про допомогу від шахраїв. У ньому ті пропонують вступити в нібито якийсь Клуб пенсіонерів від Пенсійного фонду, “де публікується інформація про допомогу та пільги для громадян пенсійного та передпенсійного віку”.

“Радимо перевіряти інформацію про доступні пенсіонерам соціальні послуги на офіційному сайті Пенсійного фонду України або звернутися безпосередньо до свого управління ПФ за місцем проживання. Водночас інформацію про послуги для малозахищених груп населення можна дізнатися в Управлінні соціального захисту”, – зазначили правоохоронці.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *