Як дурять українців в супермаркетах просто на очах

Під приводом того, що нічим давати решту, касири в супермаркетах чи магазинах можуть відмовитися приймати у покупців ті чи інші купюри та монети. Однак такі дії є порушенням законодавства про захист прав споживачів. А тому в такій ситуації необхідно подавати скаргу.

0624_1442399.jpg (81.74 Kb)

Це пояснили експерти “Захисту прав споживачів”. Там зазначили: у такій ситуації покупцям слід поскаржитися адміністрації супермаркету. Адже:

касири зобов’язані приймати у покупців банкноти та монети всіх номіналів;
до обов’язків касирів входить самостійно стежити, щоб у касі були необхідні гроші для решти.
“Проблема “у мене немає решти” не ваша, а касира. Якщо він продовжує говорити так, звертайтеся до керівництва магазину та повідомляйте, що касир перекладає на вас свої обов’язки”, – зазначили експерти.

При цьому наголошується: наполеглива вимога певної суми є перекладанням обов’язків на покупця. Як і примус його до обміну великої суми в іншому місці.

Українців змушують переплачувати в супермаркетах

Водночас супермаркети та магазини нерідко проводять дрібні “махінації” з вартістю товарів. Роблять вони це заради того, щоб отримати від українців більше грошей. Для цього, зокрема, там спеціально встановлюють такі ціни, щоб не віддавати покупцям всю решту.

До того ж сам покупець може нічого не помітити. Адже “підступність” схеми в тому, що у кожному з таких випадків йдеться про різницю у вартості товару в кілька копійок. Однак для торгового закладу за великого потоку клієнтів отримана в такий спосіб сума може виявитись досить значною.

Працює “схема” за принципом округлення. Суму в менш ніж 5 копійок має право залишити собі магазин, а ось більше 5 копійок мають “вибачити” покупцю.

Отже, ціни можна встановлювати так, щоб віддавати покупцям не всю решту – і, відповідно, збільшувати прибуток торгового закладу. При цьому сам покупець може нічого і не помітити, адже:

у кожному з багатьох випадків йдеться про різницю у вартості в кілька копійок;
але при цьому магазини спеціально встановлюють такі ціни, щоб усі округлення були не на користь покупця – наприклад, за ціни 9,96 грн, 9,97 грн, 9,98 грн або 9,99 грн ви все одно повинні заплатити магазину 10 грн.
Втім не стати жертвою прийому супермаркетів можна. Для цього достатньо лише розплачуватися карткою. Адже тоді правила заокруглення не діють.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *