Які зміниться долар наступного тижня

Наступного тижня, 19-25 лютого, очікуються помітні зміни курсу долара. На готівковому ринку американська валюта може подорожчати до 39 грн, проте не виключено і “просідання” до 37,8 грн/дол. Для порівняння: увечері 15 лютого долар у банках коштує 37,9/38,4 грн (купівля/продаж).

1014_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Такий прогноз озвучив начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. “Наступний тиждень на валютному ринку майже нічим не відрізнятиметься від кількох попередніх: курсова ситуація буде досить динамічною, але не загрожує основним трендам. Очікується, що рухливість курсів буде зумовлена головним чином співвідношенням попиту та пропозиції”, – пояснив банкір.

Він уточнив, що готівковий ринок у процесі курсоутворення традиційно спиратиметься на курси міжбанку. Крім того, а готівковому ринку збережеться конкурентне “змагання” між банками та обмінними пунктами за продавців валюти, тож різниця між курсами купівлі буде мінімальною.

“На готівковому ринку різниця між курсами купівлі та продажу, як і поточні курсові зміни, будуть у межах 30-50 копійок у комерційних банках та до 1 гривні в обмінних пунктах. Курсові коливання на готівковому ринку будуть у межах коридору 37,8-39 грн /дол. та 41-43 грн/євро”, – прогнозує експерт.

Загалом на курс долара в Україні впливатиме ціла низка чинників, попереджає Лєсовий. Зокрема це:

Терміни отримання фінансової допомоги від партнерів України
Вже в березні Україна може отримати перший транш від ЄС у 4,5 млрд євро із чотирирічної програми на 50 млрд євро. При цьому протягом 2024 року Україні потрібно до $3 млрд щомісяця – ці кошти будуть спрямовані на покриття бюджетних видатків, нагадав фахівець.

Розвиток економіки
“Макрофінансова допомога покриватиме левову частку видатків держбюджету, що дозволить державі сконцентрувати зусилля на розвитку більшості сфер економіки, реалізації державних кредитних програм”, – додав банкір.

Розвиток експорту/імпорту
“Епопея з блокуванням західних кордонів країни продовжується. “Аритмія” експорту негативно впливає не лише на діяльність експортерів, а й на рівень валютної виручки, завдяки якій формуються міжнародні резерви. Крім того, очікується, що тиск з боку експортерів на валютний ринок помітно знизиться, тобто скоротиться попит на валюту на міжбанку”, – пояснив Лєсовий.

Суспільні настрої
“На тлі лантуха проблем, що накопичилися і не вирішені, надважливим завданням для влади стане збереження емоційної стійкості суспільства, подолання внутрішніх суперечок і запобігання будь-яким ажіотажним проявам. Крім того, не виключаємо негативний вплив на громадськість заподіяної шкоди від дій агресора”, – попередив банкір.

Гривня впала: чому не варто панікувати

Офіційний курс долара в Україні цього тижня знову піднявся вище 38 грн. Однак, як пояснив раніше заступник голови регулятора Сергій Ніколайчук, при режимі гнучкості, що керується, зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем.

Більше того, у НБУ неодноразово попереджали, що подібне може відбуватися. “Як і обіцяв НБУ, курс може як послаблюватися, коли ситуація на ринку погіршується, так і змінюватись, коли ситуація покращується”, – сказав Ніколайчук.

Водночас НБУ не повертатиме фіксований курс долара. Там зазначають, що від цієї практики відійшли свідомо, а всі коливання – як у бік подорожчання, так і здешевлення – є нормальним явищем за режиму гнучкості.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *