Які українські 5 копійок можна продати за чималі гроші

Українську монету у 5 копійок 1992 року продали на аукціоні за 8024 грн. У процесі торгів було зроблено одразу 44 ставки.

9790_630_360_1611754369-9.jpg (87.52 Kb)

Пройшли вони на майданчику Violity . Перша ставка становила лише 1 грн. Тобто, в ході аукціону монета подорожчала більш ніж у 8000 разів.

Висока вартість монети та величезний інтерес до неї з боку колекціонерів обумовлені її рідкісним різновидом. Це 1.1ААк.

“Через помилку на монетному дворі невелика кількість монет отримала велику насічку на групі. Саме такі 5 копійок дорого купують нумізмати”, – пояснюють експерти ресурсу ” Монети-ягідки” .

Сама монета, ймовірно, перебувала в обігу. Про це свідчать помітні на викладених фото сліди від ударів, а також подряпини. При цьому реставрація монети, за словами автора оголошення, не проводилась.

Як дізнатися, чи дорога монета

Якщо у когось є підозри, що наявна до нього монета становить якусь цінність, її слід показати фахівцеві, який проведе оцінку, розповів редактор сайту “Монети-Ягідки” Віталій Ткач. При цьому, за його словами, сама оцінка буде безкоштовною – “оскільки на 99% монета нічого не варта”.

Знайти таких фахівців можна у тематичних групах та пабликах у соцмережах. Щоб фахівець максимально точно визначив рівень цінності монети, слід відправити йому чітке фото:

аверс;
реверс;
гурту – адже “якщо, наприклад, насічка буде велика або дрібна, це вже різні різновиди”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *