Які долари у вас точно не приймуть для обміну: перелік ознак

В Україні частину доларів банки та обмінники мають право не приймати для обміну. Замість того таку валюту приймуть на інкасо (тобто відправлять в іноземний банк для обміну) зі сплатою комісії. Розмір комісії складає близько 15-30% від номіналу.

5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Як повідомляють в НБУ, частину купюр можуть не приймати для обміну. Йдеться про такі банкноти:

порвані/різані;
обпалені/трухлі/гнилі;
мають пошкодження дизайну/елементів захисту чи друкарські недоліки;
мають зміни первісного кольору паперу або зображень;
мають загальні забруднення або такі, що займають половину банкноти (зокрема видимі в ультрафіолетових променях).
Крім того, на інкасо приймають банкноти, які вже раніше були вилучені іноземною державою з обігу. У таких серйозних випадках банкноти можна здати на інкасо, а всі решта, навіть зім’яті, трішки забруднені або потерті, – повинні прийматися до обміну.

“Пам’ятайте, банкам та небанківським фінустановам заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року випуску дійсних та справжніх банкнот іноземної валюти”, – зазначили в НБУ.

Послугу інкасо в Україні пропонують не тільки в ПриватБанку. Якщо для інкасо обрати Райффайзен, то заплатити з 1000 доларів доведеться 70 доларів комісії за обмін та 10 грн за перевірку купюр. Так, Райффайзен на своєму сайті стверджує, що розмір комісії за обмін банкнот (миттєве інкасо) становить усього 7% від суми. Додатково треба заплатити 0,35-1 грн за кожну купюру, якщо вам треба встановити платоспроможність купюри перед тим, як відправляти її на обмін.

У MTB-Bank на своєму сайті вартість послуг інкасо не вказали. Проте в розмові з OBOZ.UA розповіли: комісія становить 20%, а за перевірку кожної банкноти треба заплатити 30 коп. (мінімальна сума – 20 грн). Тобто за перевірку та інкасо 1000 доларів довелося б заплатити 200 доларів комісії за інкасо та 20 грн за перевірку банкнот.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *