Хто може стати новим СEO державного Sense Bank вже у 2023 році. Відомо про двох кандидатів

Відбір нового голови правління державного Sense Bank – на фінішній прямій. Нового очільника установи, ймовірно, призначать вже в грудні. Хто є фаворитом? Forbes дізнався деталі.

Наглядова рада (НР) націоналізованого Sense Bank наближається до фінальної точки відбору нового повноцінного CEO установи, повідомив Forbes очільник НР Sense Bank Шевкі Аджунер. Остаточне рішення буде ухвалено протягом грудня, зауважив він, не вказавши чітко дедлайн.

Хто може очолити Sense Bank? Зараз банком керує виконуюча обовʼязки голови правління Олена Зубченко, але її прізвища немає у шортлисті головних претендентів на посаду.

До фінального етапу відбору дійшли дві кандидатури, повідомив співрозмовник серед високопосадовців у держструктурі, безпосередньо дотичній до процесу. Він попросив не вказувати свого прізвища та назви установи в цій статті через юридичну сенситивність теми.

Про кого йдеться та як новоспеченому держбанку шукали нового керівника?

Два претенденти

Перший кандидат – один із діючих топменеджерів Sense Bank, який не є членом правління. Другий – заступник СEO банку з трьох найбільших установ з українським капіталом, уточнив співрозмовник. 

Фаворитом є банкір із Sense Bank, зазначили чотири співрозмовники, близькі до банку та держустанов, дотичних до відбору. За їхніми даними, йдеться про директора з корпоративного бізнесу банку Олексія Ступака. Forbes не вказує прізвища іншого претендента з міркувань професійних ризиків, оскільки той працює в іншій фінустанові та має менше шансів на перемогу в конкурсі.

Чим примітний Ступак? У Sense Bank він працював ще при попередніх власниках. У червні 2019-го Ступак став директором з корпоративного бізнесу Альфа-Банку (змінив назву на Sense Bank у грудні 2022-го). 

Банкір навчався у Київському національному економічному університеті (магістр за спеціальністю «Аудит і бухгалтерський облік у банках»). Більшу частину карʼєри провів в українській «дочці» «Креді Агріколь». У 2008-му очолив відділ прямих продажів у департаменті розвитку корпоративного бізнесу французького банку, з 2011-го – був директором департаменту розвитку корпоративного бізнесу установи.

У розмові з Forbes Ступак зазначив, що не має повноважень для коментарів на тему свого можливого призначення, не заперечивши, але і не підтвердивши такої можливості. Аджунер зазначив, що представники наглядової ради ніколи не коментують конкретних прізвищ до ухвалення остаточного рішення.

Пошук, що затягнувся

Необхідність у пошуку нового керівника для Sense Bank виникла практично одразу після націоналізації установи, яка відбулась наприкінці липня. До переходу в держвласність банк належав росіянам Михайлу Фрідману, Петру Авену та партнерам. Підставою для націоналізації стали міжнародні та українські санкції проти бізнесменів. 

Призначений урядом колишній топменеджер Citi та Універсал Банку Дмитро Кузьмін подав у відставку вже за три тижні роботи у Sense Bank. Причина швидкого звільнення – управлінські проблеми банкіра, з якими він так і не зміг впоратися. 

Призначення Кузьміна відбувалося за спецпроцедурою, яка передбачає, що НБУ погоджує кандидатуру за добу після надання пропозиції Мінфіном, розповідав в інтервʼю Forbes голова Нацбанку Андрій Пишний.

Два співрозмовники серед високопосадовців у держструктурах, які безпосередньо брали участь у пошуку очільника банку, розповідали тоді Forbes, що кандидатуру Кузьміна запропонував заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма. До цього на роль CEO розглядали екстопменеджерку державного ПриватБанку Галину Пахачук. Інформацію про це в інтервʼю Forbes підтвердила нинішня в.о. СEO Sense Bank Олена Зубченко, яка до приходу в установу очолювала профільний департамент Міністерства фінансів, що курував держбанки.

Олена Зубченко /надано пресслужбою

Олена Зубченко Фото надано пресслужбою

Новий відбір відбувається за класичною конкурсною процедурою. Потенційних кандидатів відбирала міжнародна рекрутингова компанія Odgers Berndtson. Рішення ухвалює наглядова рада.

Як змінились фінансові показники банку за квартал, коли власником уже була держава? На 1 липня (за 20 днів до націоналізації) чисті активи банку становили 77,4 млрд грн. Станом на 1 жовтня вже державний Sense Bank має 88,2 млрд грн. Більшу частину чистого прибутку банк отримав ще до націоналізації: 5,4 млрд грн – за січень–липень та 200 млн грн – за серпень–вересень.

Портфель облігацій уряду (ОВДП) за час керування державного менеджменту зменшився з 6,5 млрд грн до 5,2 млрд. Кошти юросіб на 1 жовтня збільшились майже на 50%, до 30,3 млрд грн, порівняно з коштами на 1 липня. Обсяги вкладів громадян практично не змінилися: 44,3 млрд грн проти 43 млрд грн. Портфель кредитів юросіб знизився, але також мінімально: 26,4 млрд грн на 1 липня проти 24,4 млрд грн на 1 жовтня.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *