Глава НБУ прокоментував ситуацію на валютному ринку

Після переходу від фіксованого курсу до керованої гнучкості валютний ринок функціонує, дедалі більше орієнтуючись попит і пропозицію. Поточні ж курсові коливання є сезонними та не створюють небезпечного тиску. Загалом же ситуація на ринку досить контрольована. Відповідно, скуповувати долари зараз, сподіваючись збагатитися на них через деякий час, сенсу немає.

1695_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про ситуацію на ринку розповів голова Нацбанку Андрій Пишний. Водночас він визнав: попри контрольованість ситуації, ризики для валютного ринку залишаються – адже країна перебуває у стані повномасштабної агресії.

“Ситуація досить контрольована, але ризики залишаються. Нам на голову падають такі ж бомби, як і решті українців. … Нам не потрібно говорити про ризики, ми їх розуміємо та усвідомлюємо. Але наше завдання як Національного банку – забезпечити за будь-яких умов виконання нашого мандата. Це курсова та цінова стійкість. Поки що, мені здається, нам це вдається”, – сказав Пишний.

При цьому він наголосив: поточні курсові коливання не повинні вганяти українців в паніку. Адже ті:

“пов’язані насамперед із факторами, які існували до війни, – сезонності”;
не створюють небезпечного тиску.
“Валютний ринок після переходу від фіксованого курсу до керованої гнучкості функціонує, дедалі більше орієнтуючись на попит та пропозицію. Це саме те, чого ми прагнули”, – розповів голова НБУ.

Яким буде курс долара

Водночас він не став говорити, якого курсу очікувати як у найближчій, так і у віддаленій перспективі. Причина – “Національний банк не дає ніколи прогнозів щодо курсу”.

“Ми відповідаємо за курсову стійкість”, – сказав Пишний.

Тим часом, на 9 травня НБУ оновив офіційний курс долара до 39,38 грн. Це на 14 коп. нижче, ніж 1 травня.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *