Фермери з двох регіонів України потрапили на гачок шахраїв

Поліцейські викрили шахраїв, які під виглядом посадовців одного з міністерств ошукали українських фермерів з Житомирської та Кіровоградської областей на 2,5 млн грн. Шахраї обіцяли фермерам безповоротну грошову допомогу в обмін на “конкурсну комісію”, а отримані кошти переводили на підконтрольні рахунки та обготівковували.

7292_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Про це повідомила Національна поліція України. Шахраї переконували фермерів, що вони приймають рішення щодо інвестування в аграрний бізнес.

За їхньою легендою, фермери могли отримати грант на суму 13 мільйонів гривень. Для цього потрібно було зібрати пакет документів та надіслати комісію в розмірі 300-400 тисяч гривень, які, за словами аферистів, йшли на благодійність або потреби армії.

Отримані кошти шахраї переводили на підконтрольні рахунки та обготівковували. Щоб уникнути швидкого звернення потерпілих до поліції, вони вигадували різні причини затримки виплат і обіцяли виконати свої зобов’язання. Зрештою, вони перестали відповідати на дзвінки.

Оперативники Департаменту карного розшуку встановили особи злочинців – двох мешканців Київщини. “На жаль, українські фермери погоджувались на такі сумнівні пропозиції, намагаючись покращити свій бізнес. До того ж виглядало все офіційно – зловмисники використовували підроблені печатки міністерства та документи. Кримінальна поліція затримала підозрюваних – на двох шахраїв стало менше”, – зазначив заступник голови Нацполіції Андрій Нєбитов.

Слідчі Нацполіції повідомили затриманим про підозру у шахрайстві у великих розмірах (ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України), що карається позбавленням волі строком до восьми років. Наразі підозрювані перебувають під вартою.

“Найкращий захист від обману для кожного з нас – це обізнаність та уважність. Зловмисники часто використовують хитрощі та підробки, щоб заволодіти нашими коштами. Тому завжди перевіряйте інформацію та не довіряйте сумнівним пропозиціям”, – підкреслив Нєбитов.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *