Фальшиві долари “гуляють” Україною

Українці можуть отримати в обмінниках фальшиві долари. Зокрема, у 2023 році на частку цієї валюти випало 97% підроблених банкнот серед усіх іноземних. При цьому найчастіше фальшивими виявлялися гроші великих номіналів.

2971_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про це повідомили у Національному банку. Найчастіше ж, зазначили там, фальшивомонетники підробляли іноземні банкноти двох номіналів. Зокрема:

100 доларів – 92% від загальної кількості вилучених підроблених купюр;
50 доларів – 7%.
Фальшивих доларів побільшало

Загалом, визнали в регуляторі, у 2023 році було виявлено менше 700 фальшивих банкнот іноземної валюти. Що трохи більше, ніж у 2022-му, коли таких купюр було знайдено близько 600-т.

Втім, зазначається, говорити про масштабну загрозу ринку та фінансовій системі не можна. “Рівень підроблення банкнот іноземної валюти минулого року був низьким”, – констатували у Нацбанку.

Де шахраї роздають фальшиві долари

Отримати ж фальшиві гроші українці можуть, наприклад, у пунктах обміну, або ж на чорному ринку – купуючи валюту з рук. Саме так, зокрема, розповсюджували підроблені долари та євро вже затримані правоохоронцями аферисти, які діяли на території західних областей країни.

“Продавали фальшиві гроші невеликими партіями безпосередньо мешканцям регіону. І здавали до пунктів обміну валют”, – розповіли в Нацполіції.

Крім того, аферистка з Чернівецької області здала в обмінники підроблені 2 100 доларів. Як повідомили у Бюро економічної безпеки України (БЕБ):

гроші аферистка отримала від спільника;
діяла вона у Чернівецькій області.

“Жінка отримала іноземну валюту від спільника. Надалі, знаючи що гроші є фальшивими, вона здавала їх в пунктах обміну на території Чернівецької області. Таким чином їй вдалося обміняти на гривні 2100 доларів США”, – йдеться у повідомленні.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *