Естонія заборонила в’їзд легковиків з білоруськими номерами
Естонія заборонила в’їзд легковим автомобілям з білоруськими номерами, приєднавшись до Латвії та Литви в посиленні санкцій ЄС проти Білорусі. Цей захід спрямований на підвищення тиску на білоруський режим за його співучасть у російській агресії проти України.
Про це повідомляє пресслужба естонського МЗС. Естонія стала третьою країною Балтії, яка заборонила в’їзд легковим автомобілям з білоруськими номерами. Цей крок, слідом за Латвією та Литвою, є частиною зусиль щодо посилення санкцій ЄС проти Білорусі, яка безпосередньо допомагає Росії у здійсненні агресії в Україні.
У заяві відомства йдеться, що транспортні засоби з білоруськими номерами не можуть в’їжджати в Естонію через прикордонні пункти, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії або ЄС. Це рішення підтримується як засіб посилення санкцій ЄС проти Білорусі, які містять заборону на ввезення автомобілів з білоруськими номерами до ЄС.
В окремих випадках держава-член ЄС може зробити виняток, зокрема з гуманітарних міркувань та для автомобілів з дипломатичними номерами. Це означає, що певні категорії транспортних засобів все ж можуть отримати дозвіл на в’їзд, якщо є вагомі підстави.
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна заявив, що заборона на в’їзд автомобілів з білоруськими номерами до ЄС є справедливою. Він наголосив, що білоруський режим безпосередньо підтримує російську агресію в Україні, і тому санкції проти Білорусі мають бути ефективними та комплексними.
“Якщо їх впроваджувати разом, обмеження будуть більш ефективними і дадуть можливість підвищити ціну для білоруського режиму за його співучасть в агресії і запобігти обходу санкцій, накладених на Росію”, – сказав Цахкна. Міністр також додав, що, незважаючи на заборону, Естонія продовжить підтримувати білоруських громадян, які змушені покинути країну через репресії.
Відповідно до естонського законодавства про дорожній рух, транспортний засіб з білоруськими реєстраційними номерами в Естонії повинен бути перереєстрований протягом від п’яти днів до 12 місяців, залежно від ситуації. Крім того, транспортний засіб необхідно задекларувати на митниці не пізніше шести місяців і сплатити ввізне мито або подати заяву на звільнення від нього.