Економіст дав прогноз курсу долара до кінця року

Економіст вважає, що не варто чекати позначки в 39 гривень за долар.

5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Національний банк України контролює курс валют у країні. У другій половині 2024 року можливо курс долара буде в діапазоні 40-41 гривні за долар.

“Усе, що відбувається з гривнею, відбувається за бажанням Національного банку. Курс контрольований, хоч і ходить трохи вправо-вліво. Нацбанк, мабуть, на друге півріччя виведе гривню кудись у діапазон 40-41 і триматиме там… Ніхто не буде вже приспускати до 39”, – розповів інвестиційний банкір та економіст Сергій Фурса в ефірі телемарафону.

Водночас він зазначив, що долар цього року зміцнився проти всіх основних валют, зокрема євро, тому не варто очікувати, що гривня зміцниться щодо євро.

“Певне ослаблення гривні цілком логічне. Цього хоче Мінфін, тому що в бюджеті курс передбачений, цього хоче МВФ. Тому Нацбанк дуже плавно відводить гривню в цей діапазон”, – підсумував експерт.

Курс долара – прогноз 2024 року
Міжнародний валютний фонд оприлюднив прогноз щодо курсу долара в Україні до 2029 року. У 2024 році, зокрема, очікується незначна девальвація до рівня 41 грн/дол. Далі прогнозується поступове ослаблення гривні до позначки 54,1 грн/дол. у 2029 році.

Водночас фінансовий експерт Сергій Фурса вважає, що курс долара в Україні в найближчому майбутньому не зростатиме до 50 грн/дол. і вище.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *