Допомога від ЄС: І знову Угорщина ставить “палки в колеса” Україні

Угорщина заблокує передачу Україні прибутків від заарештованих російських активів. Пропозиція Єврокомісії передати Україні 90% доходів від активів РФ підтримує більшість країн ЄС, однак одного голосу Угорщини достатньо для того, щоби зупинити передачу. Тому ухвалити рішення на Саміті не вдасться.

62_172431-1_large.jpg (32.62 Kb)

Про це з посиланням на власні джерела повідомляє видання DW. Високопоставлений європейський дипломат на умовах анонімності розповів, що проти цього виступає Угорщина, заявляючи, що ці гроші мають піти на будь-що, але не на зброю для українців.

Йдеться приблизно про 3 мільярди євро (3,3 мільярди доларів) на рік для фінансування постачання зброї в Україну. Близько 260 мільярдів євро активів російського центрального банку, переважно у формі цінних паперів та готівки, було заарештовано країнами “Великої сімки”, ЄС та Австралією, причому понад дві третини з них заблоковано в ЄС.

Другим “суперечливим питанням” порядку денного саміту, за словами дипломата, стане дискусія щодо розширення ЄС. У грудні 2023 року лідери ЄС підтримали відкриття переговорів щодо вступу України та Молдови. Для того, щоб переговори розпочалися, країни-члени ЄС мають схвалити представлену Єврокомісією переговорні рамки, які є дорожньою картою процесу вступу, та провести засідання міжурядової конференції – спеціально створеного органу, який безпосередньо вестиме переговори. Обидва ці рішення потребують одноголосної підтримки всіх 27 лідерів Євросоюзу.

Однак є висока ймовірність, що ці два рішення не будуть ухвалені під час нинішнього саміту, зазначив співрозмовник. “Є країни-члени, які виступають проти того, щоб відкриття переговорів з Україною та Молдовою почалися за бельгійського головування в ЄС”, – сказав він, проте відмовився уточнити, про які саме країни йдеться.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *