Чи продовжить Канада візову програму для українців

Міністр імміграції Канади Марк Міллер заявив, що він не має планів продовжувати екстрену візову програму для українців. Термін її дії закінчується 31 березня.

1530_shablon-kopyya_20240326_082947_0000.jpg (55.06 Kb)

Про це пише видання The Globe and Mail. Програма “Дозвіл на екстрені поїздки між Канадою та Україною” дає можливість українцям навчатися, працювати та залишатися в Канаді на строк до трьох років. Хоча заяви були закриті у липні минулого року, власникам віз за програмою було надано час до 31 березня цього року, щоб прибути до Канади.

До кінця березня до Канади прибуде близько 300 тисяч українців. За даними Департаменту імміграції, програма торкнулася 960 000 українців, але станом на кінець лютого до Канади прибули лише 248 726 осіб. Багато інших подали заявки на участь у програмі як “страховий поліс” і, швидше за все, ніколи не братимуть участі.

“Ми знаємо, що роботодавці не наважуються наймати, навчати і просувати по службі українців, знаючи, що термін їхнього дозволу на роботу спливає через рік”, – зазначив він. Посол України в Канаді Юлія Ковалів також дала зрозуміти Міллеру, що Київ хоче, щоб українці повернулися додому, розповів Міллер The Globe and Mail.

Зазначимо, дедалі менше українських біженців, які перебувають за кордоном, планують переїхати назад до України. За останні півтора року їхня частка скоротилася з 50% приблизно до 26%. Щоб повернути людей, вживати заходів потрібно вже зараз, кажуть експерти. І йдеться не лише про ринок праці.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *