Чи можна скасувати обмін валюти та повернути свої кошти
В Україні будь-який клієнт обміннику чи каси банку має право скасувати обмін валюти та повернути свої кошти упродовж 15 хвилин після операції. При цьому фінансові установи зобов’язані приймати всі платіжні купюрі. Наприклад, банк чи обмінник не має права не приймати долар, якщо його випустили після 1914 року.
Про це йдеться в роз’ясненнях, опублікованих на офіційному сайті НБУ. Так, якщо ви обміняли купюру, а потім пожаліли про це (наприклад, купили долар, якість якого вас не влаштовує), ви маєте право повернути всі сплачені кошти без втрати курсової різниці. Але за певних умов.
“Ви можете провести зворотну валютно-обмінну операцію упродовж 15 хвилин після обміну. Але лише якщо маєте квитанцію чи розрахунковий документ. Це передбачено Постановою правління НБУ №2 “Про затвердження Положення про здійснення операцій із валютними цінностями”, – роз’яснили в НБУ.
Також в Нацбанку зазначили, що з 2016-го банки не приймають дорожні чеки American Express або іменні чеки в іноземній валюті.
Ще одне важливо правило: банк чи обмінник має приймати всі платіжні купюри. На сайті центробанку тієї країни, купюру якої ви використовуєте, є перелік дійсних банкнот. “У деяких випадках таку валюту можна обміняти у будь-якому обмінному пункті. Наприклад, у випадку з банкнотою 500 євро або доларами США, надрукованими після 1914 року, які залишаються платіжними засобами. Проте в інших випадках валюту можна обміняти лише у центральних банках країн-емітентів”, – зазначають в НБУ.
Водночас купюри, що мають ознаки значного зносу, можна обміняти з доплатою (послуга інкасо). Розмір доплати становить від 10% до більше 30% від номіналу банкноти.