Бронювання працівників: що запропонували у ВР

Напрацьовані пропозиції надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників.

8012_5b669f80f527a97320983e6267ee6434.jpg (30.61 Kb)

У Верховній Раді України у якості економічного бронювання пропонують роботодавцям платити 20 тис. грн військового збору на місяць за працівника, зазначається у повідомленні на сайті парламенту.

Так, у комітеті ВР з питань економічного розвитку є напрацьовані пропозиції щодо економічного бронювання, які надають можливість роботодавцю самостійно визначити стратегічно важливих для підтримки життєдіяльності бізнесу робітників, сплатити 20 тис. грн на місяць військового збору за кожного з них і продовжувати працювати та сплачувати податки, необхідні для забезпечення Сил оборони та безпеки.

За словами голови комітету Дмитра Наталухи, українському бізнесу потрібне бронювання, тому що він має працювати: “Не буде бізнесу з його податками – не буде за що утримувати наших захисників. Ось така, може, комусь неприємна, але очевидна правда. Але, ще раз – хай бізнес вирішить сам, хто з його співробітників є стратегічним”, – сказав він.

Депутат також зауважив, що лише бізнес є “головним джерелом податків та економічного розвитку в Україні”. “Хоче цього хтось, чи ні. Шлях через постанови уряду – морально та технічно застарів”, – зазначив Наталуха.

Парламентар додав, що стратегічними мають бути не стільки галузі, які визначають чиновники, скільки конкретні працівники, яких визначає роботодавець.

“Економічне бронювання – це про новий механізм ефективної взаємодії між бізнесом та державою та про збереження економіки”, – зауважив Наталуха.

Крім того, голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Ігор Марчук зазначив, що поряд з економічним бронюванням частковою альтернативою може слугувати економічна мобілізація. Мета цього підходу – заощадження коштів державного бюджету та їх спрямування на додаткове фінансування Сил оборони.

“Економічна мобілізація – це коли через механізм трудової військової повинності бізнес із залученням своїх ресурсів надає необхідні послуги та виконує роботи в тих сферах, в яких бізнес володіє більшими компетенціями та ефективністю, аніж військові. Для прикладу, такі сфери як: закупівлі, логістика, procurement менеджмент, медичне обслуговування, ремонт техніки, ІТ сфера, будівництво фортифікацій, побутове обслуговування, діловодство, HR тощо. Вивільнені в результаті військові можуть виконувати інші, більш важливі та специфічні завдання”, – пояснив депутат.

Він додав, що необхідно усвідомити і визнати, що “держава не має власних коштів, а всі кошти, які є у розпорядженні держави, – це кошти платників податків”. “Єдине, безумовно доступне нам джерело цих коштів, – це працююча економіка! Не буде економіки – ми залишимось без податків та ресурсу необхідного для фінансування армії”, – сказав Марчук.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *