Болгарія продовжила тимчасовий захист біженцям з України

Уряд Болгарії продовжив програму допомоги та надання тимчасового захисту біженцям з України. Таким чином, вона діятиме щонайменше до 4 березня 2025 року.

6316_im8x383-ukraine-eu_volynnews.jpg (51.95 Kb)

Як повідомляє Sofia Globe, відповідне рішення ухвалили на черговому засіданні тимчасового уряду Болгарії, яке відбулося. Це стало вже 14-м продовженням програми допомоги українським громадянам – її дія спливала 31 грудня.

Згідно з даними уряду, після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого 2022 року до Болгарії в’їхало майже 3,4 млн українців, але більшість з них полишили країну. Наразі 60,8 тис. українських громадян залишаються в Болгарії. З них 5961 особа розміщена за програмою державної підтримки.

Допомога українцям у Болгарії: яка підтримка надається

Державна підтримка українців у Болгарії обмежується компенсацією видатків на проживання. Умови розміщення залежать від періоду прибуття до країни:

біженці, що станом на 31 жовтня 2022 року проживали в готелях, визначених для розміщення та внесених до Національного туристичного реєстру, зможуть залишатися в них. Такі готелі отримують 15 левів (340 грн) на добу за одну розміщену особу, але не зобов’язані надавати харчування.
біженці, що прибули до Болгарії та отримали тимчасовий захист після 31 жовтня 2022 року, можуть отримати житло в місцях, затверджених урядом:

внесених до спеціального Реєстру притулків, створеного для реалізації програми гуманітарної допомоги;
що перебувають у державній, комунальній власності або у власності державних підприємств, у Національному туристичному реєстрі, входять до переліку, затвердженого головою Тимчасової робочої групи (ТРП) Національної ради з міграції, кордонів, притулку та інтеграції та з питань осіб, які отримали тимчасовий захист у Болгарії.
Таким місцям виділяється 18 левів (407 грн) на добу за кожного розміщеного, але обирати, де жити, вони не можуть. Ці кошти також покриватимуть лише проживання, але біженців буде забезпечено мийними та гігієнічними засобами, а волонтери та гуманітарні організації можуть іноді привозити харчі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *