Банки планують переглянути ставки за депозитами

Банки почали готуватися до можливого перегляду ставок за депозитами.

6121_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

Два попередні цьогорічні зниження облікової ставки супроводжувалися синхронним зменшенням ставки за тримісячними депозитними сертифікатами. Відповідно нещодавнє зниження облікової ставки не стане виключенням.

Як повідомив УНІАН директор департаменту роздрібного бізнесу “Глобус Банку” Дмитро Замотаєв, банки почали готуватися до можливого перегляду ставок за депозитами.

Експерт зауважив, що попереднє зниження облікової ставки до 20% досі продовжує впливати на рівень дохідності гривневих вкладів.

“Так тренд до зниження ставок досі триває, хоча з меншою інтенсивністю. Наразі середні ставки за вкладами від 3 міс. до 6 міс. складають 15% річних, а середні ставки за депозитами терміном від 9 міс. до 1 року – 14%”, – сказав Замотаєв.

За його словами, ставки за 3-6-місячними вкладами можуть скоротитися на 0,5-1% – до 14-14,5% річних, а ставки за 9-12-місячними депозитами можуть знизитися на 0,5-1,5% – до 12,5-13,5% річних.

“Ставка за 3-місячними депозитами залишилася без змін (тобто 20%) – таким тактичним кроком НБУ хоче уникнути зниження дохідності гривневих вкладів, залишивши їх на теперішньому рівні. Водночас при озвученому скороченні інфляції до 5,8% у річному вимірі “чистий” дохід за гривневими вкладами залежно від терміну розміщення може бути вже на рівні 6-7%”, – пояснив експерт.

Відсоткові ставки в Україні: що відомо
Облікова ставка – це монетарний інструмент, що визначає відсоток, під який Нацбанк надає кредити банкам. Від цього залежать відсотки, під які банки будуть надавати кредити і депозити населенню та бізнесу.

У вересні правління Національного банку України ухвалило рішення знизити облікову ставку з 22% до 20%.

Пізніше у жовтні правління Національного банку ухвалило рішення встановити облікову ставку на рівні 16%, знизивши її з 20%. Тоді голова НБУ Андрій Пишний повідомив, що за умови відсутності ознак погіршення балансу ризиків, а також успішної адаптації учасників ринку до нового валютного режиму НБУ бачить можливість додаткового зниження облікової ставки на найближчому засіданні.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *