Аферисти придумали фейк про начебто виплати дітям війни

В Україні аферисти розповсюджують фейк про начебто виплати дітям війни та їх батькам. Гроші, як пишуть шахраї, мають прийти в період 6 місяців.

9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

“Діти, які народилися після початку війни, або не мали на той момент 18 років та їхні батьки мають право на щомісячну виплату, розміром 12 тисяч гривень”, – відео з таким меседжем активно шириться в Instagram. Про це інформує проєкт “Брехунець”.

Автори відео розповідають, що нещодавно в Україні прийняли новий закон про статус дитини війни. Завдяки цьому документу українцям начебто стала доступна нова виплата й усі, хто народився після початку війни або не мав на той момент 18 років, а також їхні батьки, мають право на щомісячну виплату в розмірі 12 тис. грн.

Також після подачі заявки на допомогу людина отримує за останні шість місяців до подачі. Слух одразу “ріже” те, що відео озвучене за допомогою технологій, а не живою людиною, через що більшість слів мають неправильний наголос.

Відео супроводжує напис на червоному фоні “Терміново українцям” – зазвичай до такого прийому вдаються автори фейкового контенту, аби привернути до нього якомога більше уваги.

По-друге, в новині зовсім не згадують про те, що це за закон, коли його прийняли та від коли вводять ці виплати. По-третє, не зрозуміло, якщо дія закону поширюється на дітей війни, то чому ці гроші також мають отримати їхні батьки?

До того ж статус “дитини війни” в Україні регламентується Постановою Кабміну № 268 “Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *